ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Emerson Kevin (-)

   
­­­­

Krevní pouta (Oliver Nocturno)

  • díl v sérii: 3 (předchozí: Vražedný svit slunce; následuje: Lovec démonů)
  • pro starší děti

Třetí díl fantasy série Oliver Nocturno se odehrává ve světě upírů, který existuje souběžně s naším světem.
Nocturnovi mají namířeno na návštěvu svých příbuzných ze Starého světa, kteří žijí v podzemním upírském městě Morosia. Ale Oliver, Dean a Emalie mají na tuto cestu svůj vlastní plán. Trojice kamarádů je přesvědčena, že záhadná žena jménem Selene, jež žije v Morosii, by jim mohla pomoci zjistit pravdu o zmizení Emaliiny matky a Oliverově předurčení v upírském světě. A nesmějí ztratit ani okamžik - protože pokud zlověstné konsorcium Polosvětlo najde Selene jako první, všechny jejich odpovědi by mohly být navždy pryč.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství CooBoo v Praze roku 2011 (1. vydání). Z anglického originálu Blood Ties (Oliver Nocturne) přeložila Emílie Harantová. Počet stran: 229. ISBN: 978-80-7447-074-5.

OBSAH:

Tato kniha vypráví o Oliverovi, jenž je upír. Se svými rodiči Sebastianem a Phlox i bratrem Zlociusem se rozhodli, že se o prázdninách pojedou podívat za svými příbuznými do Starého světa.
Oliver má dva kamarády Deana, který je zombie, a Emalii, jež je Ornijka. Dean na prázdniny jede s nimi. Emalie pojede se svou tetou do města Fortuna, které je nad Starým světem.

Další den dorazili do Starého světa. Oliver, Dean a Emalie se šli kouknout do starého muzea, kde stála obrovská socha Emaliiny matky. Oliver v její ruce něco zahlédl, a tak pro to vyskočil. Byl to kočičí obojek. Ten večer se Oliver a Dean zašli podívat do kasina, kde potkali dívku jménem Lythia.

Následujícího dne se vydali hledat Selene do ústavu choromyslných. Selene byla velice dobrá kamarádka Emaliiny matky. Cestou potkali Sebastiana a Oliver musel jít s ním.

Přišli ke vstupu do ústavu choromyslných. Sebastian Oliverovi vysvětlil, že jdou za Selene a že potřebují její životní sílu.
Když vešli do ústavu, na Sebastiana se vrhli dva upíři a začali se s ním prát. Oliver utíkal najít pokoj Selene. Vstoupil do pokoje, ale ona tam nebyla. Najednou někdo zaťukal na okno, byla to Emalie s Deanem. Oliver za nimi vyskočil a společně utekli.

Emalie přišla na to, že ten kočičí obojek je jakési komunikační zařízení. Dean náhle Olivera udeřil, vzal mu obojek a utekl. Emalie a Oliver běželi za ním.
Viděli Deana, jak leží na zemi a nad ním se sklání Lythia. Dean u sebe obojek neměl, protože ho někdo omráčil a vzal mu ho. Jakmile je Lythia spatřila, zmizela. Oliverovi došlo, že Lythila je Deanův pán. Vrátili se domů.

Další den všichni nasedli na loď, s níž měli jet na dovolenou, jenže najednou s tam objevil jeden ze Sebastianových spolupracovníků a vrhl se na Zlociuse. Vzal mu kočičí obojek a Nocturnovi se museli vrátit zpět domů...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jey Tenshi, 01.06.2014

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Krevní pouta (Oliver Nocturno)
-Lovec démonů (Oliver Nocturno)
-Upírova fotografie (Oliver Nocturno)
-Vražedný svit slunce (Oliver Nocturno)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Kevin Emerson - Krevní pouta (Oliver Nocturno)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­