ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Peroutková Ivana (*14.08.1960)

­­­­

Valentýnka a narozeniny (Valentýnka)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Valentýnka a daleké kraje)

První díl série o svérázné holčičce Valentýnce, která má úžasné nápady a se svými kamarády Jonášem, Péťou a Zuzkou je neváhá uskutečnit.
Valentýnka bydlí s maminkou a tatínkem, tetou Helenou a strýcem Alešem, babičkou a peruánským naháčem Hugem ve velkém starém domě se zahradou. Ve svém podkrovním pokojíku hraje na klávesy, skládá písničky a ze všeho nejradši vymýšlí neobvyklé věci. Teď zrovna chystá naprosto unikátní dárek pro tetu Helenu k narozeninám. Spolu s Jonášem, Péťou a Zuzkou totiž chtějí vyrobit voňavé šumivé koule do koupele. Ale pssst! To je tajemství!

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Albatros v Praze roku 2021 (2. vydání). Ilustrovala Ivona Knechtlová. Počet stran: 116. ISBN: 978-80-00-06316-4.

STRUČNÝ DĚJ:

Tak tohle je Valentýnka! Trochu snílek, trochu průzkumnice. Ale zcela jistě svérázná holčička s úžasnými nápady, jež hraje na klávesy a skládá písničky. Má psa Huga a tři nejlepší kamarády - Jonáše, Péťu a Zuzku.
Teď se děti rozhodly vyrobit voňavé šumivé koule do koupele. Péťa našel recept, ale Valentýnka neměla všechny ingredience. Tak je musely jít koupit.
Jakmile děti získaly všechny ingredience, začaly s výrobou. Dětem se to začalo líbit. A tak měla Valentýnka perfektní dárek pro její tetu k narozeninám!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nici, 03.01.2022

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Anička ve městě
-Valentýnka a narozeniny (Valentýnka)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Ivana Peroutková - Valentýnka a narozeniny (Valentýnka)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­