ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Belyšev Ivan Petrovič (*1894 - †1942)

­­­­

Tvrdohlavý kocourek

  • leporelo pro nejmenší čtenáře
  • slovensky

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Mladé letá v Bratislavě roku 1967 (2. vydání). Z ruského originálu Upriamyj koťonok přeložil Jindřich Hilčr, ilustrovala Mária Želibská. Počet stran: 12.

OBSAH:

Kocourek vůbec neposlouchal děvčátko. Když šel na procházku, děvčátko ho varovalo, ať nechodí daleko, ale on opět neposlechl. Nakonec se v lese ztratil a přišla noc. Kocourek se rozplakal. Našel ho tam zajíček. Když se ptal kocourka, kdo je, nevěděl. Protože však tvrdil, že umí dobře skákat, myslel si zajíček, že je jedním z nich a vzal ho k ostatním zajíčkům. Ti brzy zjistili, že to zajíček není. Protože však kocourek tvrdil, že umí lézt dobře po stromech, vypadalo to, že by mohl být veverkou, a zajíček ho tedy zavedl k veverce. Když však nechtěl jíst šišky a veverka si ho dobře prohlédla, zjistila, že veverkou není. Protože by kocourek rád snědl myšku, myslela si veverka, že se jedná o ježka, a zavedla ho k ježkům. Když pak uléhal k ostatním ježkům, začal výskat, že ho všechno píchá. To byly bodliny ostatních ježků. Tím zjistili, že to ježek není, ale nevěděli, kým stále je. Až ráno, když ho uviděla vrána, řekla mu, že je kocourek, a dovedla ho domů. Kocourek pak slíbil, že už nikdy nepůjde do lesa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malenicka, 07.09.2015

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Ivan Petrovič Belyšev - Tvrdohlavý kocourekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­