ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Doyleová Evelyn (*1946)

    Ceska posta
­­­­

Evelyn

Překladatel: Petra Diestlerová
Nakladatelství: Euromedia Group k. s.
Rok vydání: 2003

DĚJ:

Skutečný příběh Evelyn Doyleové se odehrává v hlavním městě Irska - Dublinu, přesněji ve čtvrti Fatima Mansions. Je z pěti sourozenců nejstarší a často se tak musí o své bratry starat (Noel, Maurice, John, Kevin a Dermot). Jsou celkem chudí, ale také celkem spokojení. Tedy hlavně když je tatínek doma, protože když je pryč, chodí maminka často někam ven. Naštěstí mají hodnou sousedku, matku třinácti dětí, která jim často dá nějaké jídlo k večeři. Bohužel je na Vánoce matka opustí úplně a otec tak musí s dětmi zůstat doma, aby se o ně staral a nemůže vydělávat peníze. Rozhodne se odjet do Anglie, kde by mohl najít hospodyni, která by mu pomohla vychovávat děti, a mohl najít dobře placenou práci. Rozhodne se děti svěřit do rukou státu - klášterů. Evelyn odvezli do ženského kláštera v High Parku. V klášteře si celkem zvykla a našla si i dobré kamarádky.
Mezitím se Desdemond Doyl vrátil z Anglie spolu s Jessií a vrhl se do boje o záchranu svých dětí. Přes svého otce se seznámil s panem Conollym, který sestavil tým, který ho obhajoval a také vyhrál u soudu. Pak si tatínek mohl svou dceru a syny vzít opět do své péče.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: veronique, 18.05.2005

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Evelyn Doyleová - EvelynMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­