ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Albertalliová Becky (*17.11.1982)

   
­­­­

Co když jsme to my

  • spoluautorství Adam Silvera

Román o těžkém hledání lásky v New Yorku v situaci, kdy neznáte ani jméno toho druhého a víte o něm jenom pár indicií.
Arthur a Ben se potkali na poště a během necelé hodinové konverzace mezi nimi tak trochu přeskočila jiskra. Benovi, který na poštu nesl krabici s věcmi bývalého přítele, připadá, že je na nový vztah moc brzy, na Arthura ale nemůže přestat myslet. Sám Arthur je na tom podobně, jak ale najít v New Yorku někoho, když znáte jenom jméno a nevíte, zdali je to jméno kluka, který vás okouzlil, nebo jeho bývalého přítele? Podaří se Arthurovi a Benovi vzájemně se najít? A pokud ano, bude to doopravdy tak velká láska, jakou si Arthur vysnil?

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group v Praze roku 2019 (1. vydání). Z anglického originálu What If It's Us přeložila Kateřina Stupková. Počet stran: 342. ISBN: 978-80-7617-889-2.

HLAVNÍ POSTAVY:

Arthur, Ben, Jessica, Ethan, Dylan

OBSAH:

Ben jel na prázdniny do New Yorku a potkal se s Arthurem na poště, protože Arthur chtěl poslat svému ex vzpomínky na něj. Prohodili mezi sebou pár slov a pak se Arthur vytratil.

Ben si čím dál tím víc uvědomoval, že se mu Arthur hodně zalíbil a tím začalo hledání, s nímž mu pomáhali i jeho kamarádi.

Když našli jeho Instagram, vytiskl jeho fotku a napsal k ní text s jeho e-mailem a celé to pověsil na nástěnku v kavárně, ze které měl Arthur triko. Po nějaké době si toho Arthur všiml a napsal mu na e-mail, setkali se a bavili se. Další dny si psali.

Šli na první rande do herny. Ben je úplně levý na všechny automaty, až tedy na automat, kde se loví hračky - vytáhne z něj pár věcí. Pak jdou na strašidelnou hru a nějak skončí u možného rozvodu rodičů. Tohle považují za nepovedené rande, tak jdou ještě na další...

Oba kluci se navzájem seznámili s jejich rodiči a nakonec udělali i společnou večeři.
Ben se snažil vyhrát lístky na Hamiltona, ale nestihl to zkontrolovat včas, nějakou dobu se hádali a pak si pustili do sluchátek Hamiltona a seděli na obrubníku. Další hádka následovala, když se Ben dozvěděl, že Arthur chodí do letní školy se svým ex a ještě k tomu se s ním zase začíná bavit.

Samantha, přítelkyně Dylana, volala Arthurovi, protože Dylan (Arturův kamarád) měl vážný záchvat úzkosti a jel do nemocnice. Arthur napsal Benovi, co se děje. Mezitím dorazil k Dylanovi, zjistil, že je v pořádku a po chvíli dorazil i Ben, usmířili se a užili si spolu poslední týden, než Ben zase odjede.

Oslavili spolu Benovy narozeniny, Arthur zvládl zkoušky z letní školy, aby nepropadl. Domluvili se, že se rozejdou, protože by pro ně vztah na dálku nebyl nejvhodnější a omezovali se navzájem. Přes školu si spolu dál volali.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Okurka, 03.05.2024

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Becky Albertalliová - Co když jsme to myMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)