ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Adams Richard (*09.05.1920)

­­­­

Daleká cesta za domovem

"Ne, ničeho se bát nemusíme," řekl. "Pokud bych začal mít pocit, že se blíží nějaké nebezpečí, řeknu ti. Ale to, co tady kolem cítím, není zrovna bezprostřední nebezpečí. Spíš je to něco - já nevím - něco tísnivého jako před bouřkou: nedokážu říct, co to je, ale dělá mi to starosti. Ale za potok s tebou půjdu."
Přeběhli cihlovou klenutou lávku. Tráva u potoka byla vlhká a hustá a králíci zamířili vzhůru do svahu hledat sušší půdu. Část stráně už byla ve stínu, protože slunce zapadalo právě před nimi, a Lískáč, který si přál nejít vyhřáté slunné místečko, postupoval stále dál, až se octli až skoro u cesty. Kousek od branky se zastavil a vytřeštil oči:
"Pětníku, co to je? Koukej!"
"Ach Lískáči! Tak osud to jde! Teď už to vím - je to něco strašlivého! Něco příšerného - a je to pořád blíž." Začal kničet strachem.
"Ale co to je - jak to myslíš? Říkal jsi přece, že se tu nemáme čeho bát."
"Já nevím, co to je," přiznal nešťastně Pětník. "V téhle chvíli nám tu nehrozí nic. Ale blíží se to - pořád se to blíží. Ach Lískáči, podívej! Koukni na ten palouk! Je samá krev!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adéla H., 06.05.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k úryvku
Richard Adams - Daleká cesta za domovemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­