ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­

Zoey podvádí

"Pět dní, pět mizernejch dní. Ne měsíc, nebo několik měsíců, nebo rok; ne, ani necelý týden. Pět dní." Nina Geigerová potáhla z cigarety a vyfoukla průhledný, čistý mainský mořský vzduch. "Pět. Zítra to budou čtyři a pak?"
"Hádám, že tři?" řekla Zoey.
"Dva."
"Jeden."
"A pak..."
"Start?" navrhla Zoye.
"Škola," řekla Nina a rozmáčkla nezapálenou cigaretu a hodila ji směrem k popelníku. Byla alergická na cigaretový kouř, ale cigareta jí dodávala určitou image, která se jí líbila, takže kouřila bez toho, aniž by ji zapálila. Cigareta minula popelník a přistála na oprýskané šedé ocelové palubě trajektu. Vanul mírný přímořský vánek."

***

"Vítejte do džungle, máme pro vás spoustu legrace a her..." "Ne, ne, prosím, řekni, že to tak není," zamručela Nina, přetáhla si polštář přes hlavu a nahmatala vypínač rádia, aby umlčela Axla Rose. "Jak může léto skončit?" snažila se vymámit odpověď z polštáře. "Jak?" Mrkla se z pod polštáře na hodiny. "Šest dvacet pět? Proč? Proč nemůže škola začínat až v poledne? Ne, odpoledne. Pak bysme nemuseli jíst to odporný jídlo." Posadila se a bezmyšlenkovitě zírala přes pokoj. "Sešity," zařvala a nenávistně se podívala na stoh školních věcí. "Tužky číslo dva! No, ano, tříkroužkové pořadače! To není správný, to není fér, proč zrovna já, bože, proč?" Kopala do zachumlaných přikrývek a pokračovala v tom, i když už spadly z postele. Pak vyskočila a šátrala na nočním stole po krabičce cigaret. Dala si jednu do pusy popotahovala. Škola. Škola. Horor. Odpor. Hnusný jídlo. Nával těl na chodbách před hodinama. Zvonící školní zvonky. Přecpaný skříňky. Jiný holky, který mají skvělý vlasy. Učitelé, kteří monotónně povídali a povídali a povídali až vám hlava začínala pomalu klesat a oční víčka těžkla a... Bleskově se probrala. Znova si položila hlavu na polštář. Zmeškat trajekt hned první den by nebylo zrovna nejlepším počinem, jak začít školu v jedenáctém ročníku. Jedenáctý ročník. Junior. To je toho. Samozřejmě, teď když zase začíná škola, bude s Benjaminem trávit více času četbou. A možná, že si Claire najde jiného kluka. Vždyť je Lucas zase zpátky. Ne, nemá cenu radovat se předčasně. No, možná to bude občas zábava, ale pořád je to jenom škola."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 07.10.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Zoey podvádí
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k úryvku
Katherine Alice Applegateová - Zoey podvádíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­