ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Scott Michael (*28.09.1959)

­­­­

Vědma (Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela)

  • díl v sérii: 3 (předchozí: Čaroděj; následuje: Zaříkávač)

Třetí část ságy o Nikolasi Flamelovi, ve které se nesmrtelný alchymista brání v Londýně temným silám, zatímco jeho žena Perenela je uvězněna na Alcatrazu.
Flamel přijíždí do Londýna ve společnosti dvojčat Sofie a Joshe a je okamžitě v centru pozornosti probuzených bytostí z temnot. Jeho největší protivníci se rozdělují - John Dee zůstává v Londýně, aby se dále pokoušel Flamela a jeho průvodce zneškodnit a získat poslední zbytek Kodexu, Machiavelli je pak pány temnot odeslán, aby zajistil uvězněnou vědmu Perenelu na ostrově Alcatraz a jakýmkoli způsobem jí zabránil v útěku. Oba mají k dispozici celou probuzenou armádu pradávných bytostí.
Autor, vzdělaný v mýtech a historii, uvádí na scénu řadu "nesmrtelných" historických postav i božstev ze skutečných mytologií.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group (Knižní klub) v Praze roku 2009 (1. vydání). Z anglického originálu The Sorceress (The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel) přeložila Zuzana Fišerová. Počet stran: 478. ISBN: 978-80-242-2518-0.

HLAVNÍ POSTAVY:

Sofie a Josh Newmanovi, Nikolas a Perenela Flamelovi

DĚJ:
(navazuje na předchozí díl)

Přijedou do Londýna, vystoupí z vlaku a po pár metrech se Nikolas zastaví. Někdo je pronásleduje. Sofie se rozhlédne a hned zjistí, že je to mladík se zelenou bundou. Hrál si na mobilu, ale na jeho postoji bylo něco divného. A přicházeli další stejně oblečeni. Byli to "duchové v kápích".
Povolal je Dee, aby zabili Flamela a přivedli dvojčata. Nevěděli ale, že Josh má meč Klarent a náramek z duhové řeky Styx.

Perenela je na Alcatrazu obklíčena Nereidkami (mořské panny) a Nereusem, který ji hledá.

Flamelův přítel Palamédes je zavezl za Shakespearem do hradu z vrakoviště v jedné opuštěné čtvrti. Tam se přes tekuté krystaly a přes pavučiny s kapičkami vody na Alcatrazu spojí s Perenelou. Nikolas ji pošle trochu své aury, ale tím prozradí, kde se nachází on i Perenela. Jenže ta má hrot s jedovatým koncem a Nereusovi usekne jedno z jeho chapadel.

Mezitím už Dee s Bastet a Hernem (člověk s jelením parožím) dorazili s armádou napůl lidí a napůl vlků. Nejdříve s nimi Palamédes a ostatní bojují, ale když jim už docházejí síly, William Shakespeare ze své fantazie vytvoří novou armádu a získá čas k jejich útěku. Musí jet za králem Gilgamešem, aby dvojčata zasvětil do dalšího živlu...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: helinda469, 01.10.2014

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Michael Scott - Vědma (Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­