ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kopietzová & Sommer (*oba 1963)

­­­­

Ohrožená plavba (Agáta & doktor Lupa)

- díl v sérii: 4
- detektivka s kouzelnou lupou
- název originálu: Charly Clever & Doktor Lupe Gefahr an Bord

První prázdniny bez rodičů! Agáta a doktor Lupa tráví prázdniny se skupinou dětí na palubě bývalé rybářské lodi "Mořská vlaštovka". Ale o rekreaci nemůže být ani řeč. Jednoho dne přepadnou loď piráti! Všichni ostatní pasažéři jsou zajati, jenom Agátě a Lupovi se podařilo utéct. Musí co nejrychleji přivolat pomoc! Boj s časem začíná...

Richard je nejlepší kamarád Agáty. Ta mu říká Lupo nebo také Doktor Lupa, protože sestrojil kouzelnou lupu, přes kterou je vidět přes dveře i přes stěnu. Nosí ji všude s sebou a je jejich nejlepším pomocníkem při jejich dobrodružstvích.

Tentokrát se kamarádi vydají na okružní plavbu lodí zvanou Mořská Vlaštovka okolo ostrovů. Ještě v autobuse oba zjistí, že s nimi jedou dva podivní kluci. Jednoho z nich dokonce Agáta přistihne při krádeži peněženky! Krádež se nakonec ale dobře vyřeší. Výlet pořádá Dům mládeže a vedoucími se stali Šárka a Michal.
Na Mořské Vlaštovce je kapitánem pan Vlk. Agátě a Lupovi přijde podezřelý vedoucí Michal. Najdou dokonce s pomocí kouzelné lupy na palubě i zbraně! Nakonec se ale ukáže, že zbraně jsou vlastně hračky, aby si děti mohly hrát na piráty.
Agáta má s Lupou službu v kuchyni, když se ze vzdáleného a zdánlivě opuštěného ostrova začnou objevovat světlice a dávají najevo SOS. Kapitán s Michalem se tam vypraví na člunu, ale vrátí se i se dvěma uprchlými vězni, Petrem a jeho kumpánem Romanem.
Agáta s Lupou jsou ale pořád v kuchyni a až po chvíli si uvědomují, co se vlastně děje. Uprchlíci mezitím zajmou děti s vedoucími a chtějí je odvést do kuchyně a jídelny a poté je nechat vyhladovět na opuštěném ostrově. Agáta s Lupou mezitím utečou z kuchyně a před zločinci se skrývají.
Poté ale zločinci vyslýchají Marka, který nakonec prozradí, že dvě děti (Agáta a Lupa) chybí. Zločinci Agátu a Lupu zajmou a přivedou k ostatním dětem, jenže Agáta s Lupou mají plán!
Agáta a Lupa se poradili s Michalem, jenž jim pomohl. V kuchyni začali odtrhávat z podlahy prkna, aby se dostali do strojovny, kde měla být nouzová vysílačka, protože mobil, který našli v Michalově kajutě, neměl signál. Jeden ze zločinců se však chtěl do kuchyně dostat, ale Marek se s ním začal hrdinsky prát, aby ho pozdržel. To však nestačilo, neboť trhání prken bylo pracné a zabralo by to ještě hodně času.
Tak Lupa dostal nápad! Okolo lodi začala hlídkovat pobřežní hlídka, ale Mořskou Vlaštovku už znali, takže ji ani nekontrolovali. Lupa ale pohotově začal na pobřežní hlídku mávat praporkovou abecedou, kterou se naučil. Zločinci nakonec do kuchyně vtrhli a Agátu s Lupou přivedli k ostatním. Odvezou je na pobřeží a chtějí na člunu odplout k lodi a vytratit se i s pokladem, který si ještě před tím, než se dostali do vězení, na tomto místě uložili.
Vtom je však zajala pobřežní hlídka, jíž Lupa praporkovou abecedou informoval o situaci na lodi. Dokonce i Markovi Agáta alespoň trochu odpustila tu krádež v autobuse, protože tím, že se začal prát s Romanem, je vlastně zachránil. A v neposlední řadě je zachránila i kouzelná lupa, kterou Richard neustále vylepšuje!

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: KajuSh KájinQa, 31.01.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Kopietzová & Sommer - Ohrožená plavba (Agáta & doktor Lupa)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­