ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Lindgrenová Astrid (*14.11.1907 - †28.01.2002)

   
­­­­

Detektiv Kalle má podezření

Děj tohoto detektivního příběhu pro děti se odehrává ve švédském městečku Lillköping. Hlavní hrdina je jedenáctiletý Kalle Blomkvist, který si strašně přeje být detektivem a také se na to náležitě připravuje. Velice podezřelý se mu totiž zdá strýc jeho kamarádky Evy-Lotty. Společně se svým dalším kamarádem Andersem založí svůj tříčlenný klub Bílá růže. Kallovo podezření se ukáže pravdivé. Podaří se mu sejmout otisk prstu a poslat ho na policejní stanici. Za strýcem Einarem přijedou dva jeho kumpáni a naši mladí detektivové vystopují, že tito tři společně ukradli šperky, ale Einar je vzal a ukryl je ve zřícenině starého hradu. Všechno dobře končí zatčením zlodějů.
Na rozdíl od detektivky pro dospělé se v knize pro děti neobjevují kruté vraždy a podobně. Na konci všechno dobře skončí a zápletka není ani tak složitá.

CITÁT Z KNIHY:

To je ale štěstí! Pravá ruka strýčka Einata visí malátně dolů přes okraj postele. Jenom ji vzít a ... Vtom strýček Einar něco zabručel ze spaní a ohnal se rukou po obličeji.
Buch, buch, buch! Kallovi připadalo jako by někde v pokoji byl ukryt parní stroj, tak mu bušilo srdce! Ach, snad se mu rozskočí!

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Adriana, 08.02.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
Astrid Lindgrenová - Detektiv Kalle má podezření

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­