ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Můj vztah k rodičům

Když jsem prvně uslyšela, jaké téma mám vypracovat, překvapilo mě to, protože jsem nad ním nikdy neuvažovala.

Již od mého narození jsem si vytvářela pouto k mamince a tatínkovi. V období plenek jsem byla ráda, jakmile mě pochovali, pohoupali, objali či dotkli. S mým přibývajícím věkem rostla i veliká chuť si hrát s rodiči, například na pískovišti s kbelíčkem a lopatkou. Jak přišla předškolní léta, velmi moc jsem si vážila tatínka a maminky. Měla jsem je nepopsatelně ráda. Hrozně se mi líbily procházky, na kterých jsem si povídali a zároveň naslouchali jeden druhému. Milovala jsem snad každou věc, co mi obstarali. Tohle vše se událo, dokud nezačalo "ono" období.

Myslím tím období dospívání.
Troufám si říct, že v té době se můj vztah k rodičům od dětství výrazně lišil. Mezi desátým a třináctým rokem, jestli si dobře pamatuji, jsem se chovala jako uštěpačná, panovačná a nevděčná dcera, která toužila hned po všech zbytných věcech, jež spatřila v dohledu. Byla jsem pak jak utržená ze řetězu, pokud jsem to, po čem jsem snila, nedostala. Tatínek mi vždy hlasitě vynadal a dal mi pár facek z levé i pravé strany tváře. Poté jsem se cítila uraženě a dotčeně. Přestávala jsem si vážit svých rodičů a pokládala jsem za samozřejmost cokoliv, co mi koupili či sehnali. Během čtrnáctého a patnáctého roku svého života jsem zjistila, že brát některé věci jako běžný jev bývá hloupé a naivní.
Od svých čtrnácti let se snažím být poslušná a hodná. Pokouším se nechovat příšerně jako v minulosti. Přiznávám, že v nějakých případech ještě dokážu být drzá a nevděčná, ale jak už jsem zmiňovala, snažím se, a to je důležité.
V den, kdy jsem se probudila s nálepkou "patnáctiletá", jsem si uvědomila, že maminka a tatínek chtějí pro mě jen to nejlepší. Teď bezpečně vím, že respektovat rodiče znamená mít s nimi lepší pouto, než se pořád hádat a budovat konflikty nebo rozpory.

Na závěr bych chtěla napsat, že dobrý vztah s tatínkem a maminkou má obrovskou cenu, která nelze koupit ani zaplatit. Pokud jsem si to uvědomila i já, věřím, že vy také pochopíte.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Terinna, 10.08.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj vztah k rodičůmMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­