ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.24
Hodnoceno: 66x Prosím, ohodnoť práci

Můj kulturní zážitek

Navštívil jsem s maminkou první český muzikál na ledě – Mrazík. Vznikl na motivy ruské lidové pohádky a jejího filmového zpracování. Scénárista a režisér projektu Jindřich Šimek původní příběh zachoval, přidal jen více postaviček různých zvířátek, které na ledě ztvárnili většinou začínající mladí krasobruslaři.
Příběh Ivánka a Nastěnky je snad všem znám z televize. Po dlouhou dobu se již u nás vysílá ve vánočním čase. Ve zpracování na ledě hrál Ivánka a Nastěnku známý český krasobruslařský pár, René Novotný a Radka Kovaříková. Velmi mě nadchly jejich výkony, hlavně zvedačky. Mrazíka si zahrál krasobruslař Roman Oberfranc. Role Marfuši pasovala zpěvačce Hance Křížkové, byla dokonalá, její louskání ořechů si pamatuji dodnes. Za babu Jagu byl v představení, které jsme viděli my, převlečen Vilém Čok. Bruslařský a herecký zážitek umocnily i pěkné písničky. Nezapomenutelné byly také folklórní kostýmy, bohatá dekorace a na závěr ohňostroj na ledě.
Viděl jsem i další muzikál na ledě – Romeo a Julie. I ten byl velmi krásný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jirka K. , nyní 7.B, 24.03.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj kulturní zážitekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­