ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

Hra s ohýnkem

Přicházím domů. Všude pusto. Dívám se za roh, jestli se tam neschovává brácha. Nic, nikde nikdo. Háži asi dvacetikilovou aktovku na kupu oblečení. Otočím se. Rozbíhám se a skáču na sedačku. Už od rána tam stojí sklenička s pitím. Najednou mě napadá stejný nápad jako v šesté třídě. Nebudu se přece natahovat takovou dálku...ale nakonec se raději natáhnu, protože se mi to už jednou vymstilo. No a to vám teď budu vyprávět. "Pohodlně se usaďte, zas tak dlouhé to nebude..."

Byl jsem mladý a nerozumný. Sedím si tak doma, přemýšlím, jak by to šlo udělat. Nejlepší asi bude vzít izolepu a slepit brčka dohromady. Ha, už jsem jako Einstein, na všechno hned přijdu. Vzal jsem všechny pomůcky a s chirurgickou přesností začal přilepovat jedno brčko ke druhému. Sestava už byla hotova, zdálo se, že se nic nemůže pokazit. Strčil jsem jeden konec do skleničky a druhý do pusy, pomalu srkal, ale ve spoji se objevila kapka a další a další, až byla podlaha celá mokrá. "Do pr..." Běžím pro hadr a rychle zahlazuju stopy. Vtom slyším rachot klíčů. Otevírají se dveře. A do bytu vstupuje mamka: "Co jsi to tady proboha dělal!?" zaječí a zabouchne za sebou dveře. Naštěstí se nic nezničilo a vše pomalu utichlo.
Znáte to? Když se na něco snažíte přijít, nedá vám to usnou? Já jo. Něco takového jsem prožíval. Asi po čtrnácti dnech jsem jel navštívit babičku a dědu. Děda zrovna něco svářel. A v tom mě to ťuklo. Oheň. Ano, oheň by dokázal brčka spojit k sobě. Nedočkavě a snad i drze přemlouvám mamku: "Mami, no tak, už jedem." Samo sebou jsem všem zkazil náladu, ale přesto se začalo nasedat. Jakmile jsme se vrátili domů, začal jsem se připravovat na akci. Do baťohu jsem hodil hrst brček, zapalovač a rukavice. Sedl jsem na kolo a pádil ostošest na chalupu do Mělčan. Tam jsem si všechno pečlivě připravil, navlékl si rukavice, otočil kšilt směrem dozadu a škrtl. Najednou před sebou vidím celý život. Světlo. Jsem mrtvý? Tak mladý? Ale bolest mě rychle vyvedla z omylu. Odhodil jsem zapalovač. Křičím "Au!". A pak několik slov, které ani nebudu psát. Brčko se mě naštěstí přichytilo k rukavicím, ale krk jsem měl celý poprskaný od umělé hmoty. Začal jsem brečet. Naneštěstí jsem propadl panice. Skáču a skáču. Běhám a nakonec zakopnu o práh. To mě probralo. Rychle se zvednu a skočím na kolo. Jedu zpět domů. Lidi na mne koukali jako na výjev z budoucnosti, ohlíželi se a z očí jim koukala zvědavost: "Nová móda nebo co? Roztrhané tričko a žluté rukavice." Doma mně to mamka zchladila vodou. Utěšovala mne, že jsem statečný.
Ano, tak to byl jeden z mála mých příběhů. Naštěstí se na mně nic z tohoto zážitku nepodepsalo. Tak zase vstávám a jedu do Mělčan. "Jé, a to mi zase připomíná jinou příhodu". Stala se nedávno... No ale o tom možná až příště.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: , 20.01.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hra s ohýnkemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­