ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Krotitel psů

Jednoho dne se rozhodl nejbohatší statkář v kraji najmout do vesnice psy, neboť sousedovy slepice mu chodily do jeho kurníku. Před dům postavil osm nebezpečně vyhlížejících psů a žádná slepice už mezi nimi neprošla živá. Sousedé se naštvali a koupili si taky psy, aby naopak statkářovy slepice nechodily na jejich pozemky. A jak to skončilo? Po vesnici najednou pobíhaly stovky psů, zabíjely slepice a dokonce i skákaly do oken vesničanům. Hotový blázinec. Lidé se báli vyjít z domovů, dokonce byli občas nuceni vylézt až na střechu, aby na ně ta psiska nemohla!

Jednou vesnicí projížděl na koni chlapík s kytarou, oblečen do hadrů jako žebrák. Působil podivínsky, neboť si klidně brnkal na kytaru, i když kolem něj skákali vzteklí psi. Statkář, ukrývaje se ve stodole, si toho hned všiml. Psi dokonce po chvilce i zmlkli, když slyšeli tu hudbu. Ihned poté se hlavní viník tohoto šílenství rozzářil a vyšel ven.
"Cizinče, jak se ti podařilo ty bestie zkrotit?" zvolal na něj vykulený statkář.
Muž na koni se jen pousmál: "Když mi dáte pár drobásků, už o nich neuslyšíte!"
Statkář byl lakomec, ovšem nakonec se dohodli.

Hypnotizované psy podivín odvedl z vesnice k jezeru, kde se utopili. Jakmile se ovšem vrátil do vesnice, vřelé přivítání na něj nečekalo. Statkář ani vesničané se k němu neznali, prý tu žádní psi nikdy nebyli. Podivín se rozzuřil, ale vztek potlačil v sobě, když viděl, že místní mu nic nedají, a jen se škodolibě zasmál: "Pokud tu nebyli, tak tu tedy budou!!"
Vytáhl svou kytaru a začal opět hrát, načež se všichni kolem počali měnit, zmenšovat se, místo kůže jim rostla srst, místo nosu čumák, až nakonec skončili na čtyřech. Stali se z nich psi. Všichni se pak mezi sebou začali rvát, drápat, štěkat na sebe...

A podivín? Ten mezitím z vesnice v tichosti odjel a už se do ní nikdy nevrátil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.11.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krotitel psůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­