ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.59
Hodnoceno: 51x Prosím, ohodnoť práci

Není prase jako prase

Rozlišujeme dva druhy prasat:

  • prase domácí (lat. sus scrofa f. domestica) - domestikovaný savec vyšlechtěný z prasete divokého, často chovaný pro své chutné maso
  • politik obecný (lat. politicus communis) - savec vyskytující se spíše v mužském pohlaví, nemá schopnost rozmnožování (noví jedinci vznikají rozsáhlou proměnou z člověka), známý pro svou schopnost dlouho hovořit, aniž by cokoli sdělil

Mluvíme-li o prvním případu, ničeho se bát nemusíte. Toto zvíře je ryze neškodné a velmi užitečné. Obyčejní smrtelníci ho mají rádi zejména kvůli chutným jelítkům, jitrničkám, tlačence či ovárku.

Takový trošku jiný odvárek je ale případ druhý. Dá se říct, že tento druh je jako oheň - dobrý sluha, ale špatný pán. Varování! Dostanete-li se s ním do styku (a to i virtuálním), proti jeho osobě s charakteristickým chováním se lze jen těžko bránit. Pro vaši představu často jen velmi rozsáhlými a tvrdými stávkami, peticemi či demonstracemi na veřejně známých místech, které v konečné fázi obvykle nevedou k žádným výsledkům.
Avšak mezi sebou mají vřelé vztahy. Rádi si prstíkem ukazují, že jsou jedničky či se přátelsky poplácají po tváři.
Co se týče potravy, můžeme je přirovnat k poslušným ptáčkům - zejména ke strakám. Rádi z krmítka sezobou veškeré zrní, které do něj bylo pracně nasypáno, a ještě k tomu chtějí další nášup. Milé děti, vezměte si z nich příklad!
Zaměříme-li se na jejich povahu, zjistíme, že pokud někdo "kecá" blbosti, spí. A rádi se za případný relax či odpočinek na pracovním bojišti nechají mnohonásobně odměnit. Protože co může být náročnějšího než každodenní vzdorování našemu nelidskému a nevysvětlitelnému chování.

TAK UŽ TO SAKRA POCHOPME!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daphne Jackson Reagan, 06.03.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Není prase jako praseMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­