ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 76x Prosím, ohodnoť práci

Když je Čech na cestách

Tomu ani nemůžu uvěřit. Jsem v jednom z nejkrásnějších měst Evropy - v Římě. No jen se podívejte: těch památek, obchodů a hlavně lidí, většinou turistů. Třeba ten pán v červeném tričku s delšími černými vlasy bude určitě Španěl nebo Řek. Paní kupující si pohlednice mluví polsky na snědého italského prodavače. A samozřejmě nejde přehlédnout skupinu Japonců, kteří svými jak jinak než dokonalými foťáky dokumentují pozůstatky starověkého senátu. A co pán ve žlutém tričku, pruhovaných kraťasech s prestižkami na nohou a batohem narvaným k prasknuti? No to musí byt Čech! Chvíli jsem pána pozorovala abych se přesvědčila jestli jsem to odhadla dobře. Po pěti minutách bylo jasno. Za "asičechem" dorazila paní v ostře červených šatech se zlatými knoflíky a s dvěma malými stejně oblečenými dětmi a po tatínkově vzoru s prestižkami. Muž na ně už z dálky křičel: "No kde jste? Pojďte rychle sem o tohle nemůžete přijít. Vidíte, děti, tohle obrovské kulaté staveni? Tomu se říká Koloseum." Děcka stála s otevřenou pusou, tatínek vysvětloval a vysvětloval a maminka se culila na všechny strany.
Řekla bych ze naši vlastenci se po chvíli stali největší atrakcí Říma, když si přímo před koloseem udělali vlastní piknik. Maminka začala vytahovat z batohu pro každého balíček svačinky nebo spíše, podle velikosti, oběda. Jídlo zavonělo až k nám. Hmm řízky, jak jinak. V tu chvíli i Japonci odložili foťáky a obdivovali tu náramnou vůni. Češka to samozřejmě zaregistrovala a hned začala vyplašenou skupinu pobízet, ať zkusí, že tak dobré jídlo v životě nejedli. I když neřekla ani jedno japonské slovo, docela dobře ji pochopili. A myslíte, že se šikmoocí nechali přemlouvat? To ani náhodou. V zemi zapadajícího slunce takovou dobrotu asi nemají, protože se na náš klasický český šnycl dívali opravdu velmi překvapeně. Pár jich ten zázrak zkusilo a když začali vytahovat foťáky musela jsem se smát. Japonci jedou přes půl světa a nakonec skončí u Kolosea a fotí si český řízek.
Takže co z toho že s sebou má někdo drahé foťáky, kamery nebo jinou nepotřebnou elektroniku, hlavní je mít pořádnou svačinu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sarah Hewis, 29.03.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když je Čech na cestáchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­