ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Přidejte nové heslo do naší databáze Slovníček pojmů z literatury a mluvnice

Na předchozí stránce jste si vybrali možnost přispět do slovníčku pojmů. Tím se rozumí přidat do systému nové heslo. Vkládejte prosím pouze kvalitní a vlastnoručně zpracované výklady pojmů z oblasti českého jazyka a literatury. Všechny vložené příspěvky budou před jejich uveřejněním zkontrolovány administrátory serveru.

­­­­

Vkladací formulář

Přidání výkladu nového hesla do slovníčku pojmů je otázkou několika vteřin. Postupujte dle následujících bodů:

 1. Nejprve výstižně charakterizujte pojem, který dále budete vysvětlovat. Název pojmu pište s diakritikou, snažte se dodržovat velká a malá písmena.

  Pojem:

 2. Pokud jste schopni určit významově podobná slova, která rovněž charakterizují daný pojem, vepište je do následujícího políčka. Více slov oddělujte čarkou.

  Synonyma (klíčová slova):

 3. Následuje nejdůležitější část vkládacího formuláře. Do většího okna vepište (nebo zkopírujte*) vámi zpracované vysvětlení vybraného pojmu. Pište prosím s diakritikou, dodržujte velká písmena na začátku vět atd. Práce může obsahovat i (X)HTML tagy.

  Vysvětlení pojmu:

  * Jestliže potřebujete přenést text z jiné aplikace (např. MS Word), můžete použít klávesových zkratek: Ctrl+C = zkopírování označeného textu, a Ctrl+V = vložení zkopírovaného textu na určené místo.

 4. Pokud si přejete, aby se u vámi vkládané práce objevovalo vaše jméno nebo přezdívka, vyplňte následující okénko.

  Vaše jméno/přezdívka:

 5. Jestliže jste vyplnili předchozí pole, máte nyní možnost uvést i váš kontaktní e-mail.

  Váš e-mail:

 6. Závazné podmínky:

  Závazné podmínky pro vkládání příspěvků na server Český-jazyk.cz platné od 1. srpna 2019

  1. Odesláním příspěvku (referátu) jeho vkladatel/ka prohlašuje, že neporušil/a autorská práva třetích osob (tj. vkládá svůj vlastní originální příspěvek; své duševní vlastnictví) a zároveň dobrovolně a bezúplatně uděluje výhradně provozovateli Český-jazyk.cz právo umístit zaslaný příspěvek na jím provozovaném serveru, a to za předpokladu že nebude administrátorem smazán jako nevyhovující.

   Výjimku zde tvoří vkládané úryvky z vybraných knih do sekce čítanka. Zde se vkladatel/ka zavazuje vložit pouze vhodně zkrácenou citaci z díla; není přípustné vkládat kompletní elektronické opisy děl u autorů, kteří stále žijí nebo od jejichž data úmrtí neuplynulo ještě 70 let (autorský zákon).

  2. Vkladatel/ka rovněž uděluje provozovateli souhlas ke zveřejnění příspěvku i na jiných místech než jen na serveru Český-jazyk.cz, ale pouze a výhradně pro reklamní a propagační účely tohoto serveru a přidruženého studentského portálu Slovenský-jazyk.sk.

  3. Server Český-jazyk.cz v žádném případě nezodpovídá za zneužití autorských práv v souvislosti se zaslaným příspěvkem. Závazky spojené s autorskými právy na sebe přebírá osoba, která příspěvek zašle nebo vloží přes webový formulář. Porušení tohoto bodu vede k okamžitému výmazu příspěvku z databáze serveru Český-jazyk.cz.

  4. Server Český-jazyk.cz si dále vyhrazuje právo vyřadit jakýkoliv příspěvek ze své databáze bez udání důvodu nebo částečně pozměnit jeho obsah, a to zejména v případech kdy příspěvek obsahuje faktické nedostatky, zjevné gramatické či interpunkční chyby anebo další nesrovnalosti (zejména stylistické). Pozměněn může být i název příspěvku, jestliže neodpovídá plně svému obsahu.

  5. Jednou vložené a publikované příspěvky není možné z databáze odstranit, jejich uložení na serveru provozovatele je trvalé.

  6. Pouze podepsané příspěvky s uvedenou funkční e-mailovou adresou mohou být zařazeny do soutěže o věcné nebo finanční ceny. Soutěž se vztahuje jen na sekce čtenářský deník, životopisy a slohové práce.
   Další ujednání ohledně soutěže se řídí jejímy pravidly.

  7. Publikování, přebírání nebo další veřejné šíření jednou vložených, opravených, naformátovaných a následně publikovaných příspěvků a jejich částí je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele striktně zakázáno! Užití takových příspěvků je možné pouze pro osobní účely.

  ‹ souhlasím s výše uvedenými Závaznými podmínkami

 7. Na závěr správně opiště kontrolní kód...

  Ověřovací kód

  Kód: (jiný kód ↑)

 8. ...a odešlete vaši práci ke schválení kliknutím na následující tlačítko. Děkujeme.


Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­