ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Novinky

­­­­

Zajímavý film: Zvoník u Matky Boží (Notre Dame de Paris)

30. března 2011

V sobotu 2. dubna 2011 dávají na ČT2 od 16:40 nesmrtelný příběh "Zvoník u Matky Boží" natočený podle předlohy Victora Huga.

Hrají: Gina Lollobrigida, Anthony Quinn, Alain Cuny, Robert Hirsch, Jacques Dufilho, Pierre Fresnay, Daniel Emilfork, Nadine Tallier, Edmond Beauchamp, Jean Martin, …
Režie: Jean Delannoy
Scénář: Jean Aurenche, Jacques Prévert, Ben Hecht
Rok výroby: 1956
Délka: 115 minut (do 18:40)

Další informace:
Děj se odehrává roku 1482. Tak jako každý rok, i tento se koná „Den bláznů“. Obrovská slavnost probíhá před katedrálou Notre Dame v Paříži.
Quasimodo, jenž slouží jako zvoník v katedrále, jako obvykle slavnost jen zpovzdálí pozoruje. Ne že by se nechtěl zúčastnit, ale sám se trochu obává, co by lidé říkali, kdyby ho uviděli. Quasimodo není žádný krasavec. Právě naopak. Je hrbáč a navíc ještě hluchý. Na druhou stranu je velmi šikovný.
Sám se stydí vyjít na ulici, má to i zakázané svým pánem Frollem, jenž si Quasimoda adoptoval. Společnost mu dělají jen sochy. Jenže už ho nebaví život ve „vězení“. Chce jej žít tak jako ostatní! Podlehne svému pokušení a vydává se do ulic.
Je očarovaný, o co všechno dříve přicházel, jaké krásy mu byly odepřeny. Na ulici ho zaujme cikánská tanečnice Esmeralda. Když se chce Quasimodo vrátit do katedrály, všimne si ho několik měšťanů. Ti ho vyhlásí za krále bláznů. Frollovi se to však nelíbí a při pokusu o svůj návrat je Quasimodo nucen vzít Esmeraldu jako zajatce. Zachrání ji však kapitán Phoebus, do něhož se Esmeralda zamiluje. Quasimodo je za pokus o únos potrestaný bičováním.
Esmeralda se nad ním slituje a přinese mu vodu. Zamiluje se do ní. Avšak není jediný. Zdá se, že i Frollo podlehl svodům krásné Esmeraldy. Komu se nakonec podaří získat její srdce?

Victor Hugo

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku


Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí Mediální zastoupení Tento portál mediálně zastupuje Impression Media,s.r.o.