ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Meadová Richelle (*12.11.1976)

­­­­

Stínem políbená (Vampýrská akademie) (2)

  • třetí pokračování fantasy série Vampýrská akademie (předchozí: Mrazivý polibek; následuje: Krvavý slib)

Třetí díl fantastického příběhu odehrávající se na upíří střední škole.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Domino v Ostravě roku 2010 (1. vydání). Z anglického originálu Shadow Kiss (Vampire Academy) přeložila Katrin Ebrová-Chýlová. Počet stran: 322. ISBN: 978-80-7303-523-5.

OBSAH:

Rose se trápí s myšlenkou, že nemůže říct Lisse o sobě a Dimitrijovi kvůli tomu, že chce být její strážkyně - stejně jako on. Kdyby se to někdo dozvěděl, nemohli by být spolu, neboť oba musí být neustále ve střehu. Vlastně by ani nemohli být jejími strážci vůbec...

Když se jde Rose projít, spatří ducha svého kamaráda Masona, jehož zabili Strigojové. Vyděsí ji to stejně, jako když zaslechne, že Viktora Daškova ještě nezavřeli za to, že unesl Lissu kvůli její schopnosti léčit druhé.

Rose rovněž čeká maturitní zkouška.
Začne "vyšilovat", když zjistí, že k Lisse přidělili Edieho a jí přidělili Christiana (přítele Lissy), kterého nemá zrovna moc v lásce.
Rose při zkouškách selhává, protože pokaždé uvidí ducha Masona, jenž se jí snaží něco říct, a to jí znemožní bojovat, protože jí to vždycky dost zaskočí.

Lissa se dozvídá, že nemůže k soudu s Daškovem. Pak ale zjistí, že se Adrian přimluvil, a tak obě dívky, Adrian i Dimitrij letí letadlem na královský dvůr k soudu. Lissa se setká s královnou a navrhne, aby se začali Morojové učit bojovat, ale královna to odmítá.
Královna si také Lissu pozve k sobě osobně, aby jí řekla, že jí nabízí studium na prestižní vysoké škole.
Cestou ze dvora Rose uvidí šílené množství duchů a hrozně ji rozbolí hlava a začne chodit ke školní psycholožce.

Rose se poté hodně sblíží s Dimitrijem, a když je snad nejšťastnější v životě, zjistí, co měl znamenat Mason, který se ukazoval. Strigojové totiž prolomili obranu a vnikli do akademie. Strážci se dávají do boje a zjistí, že bylo pár dětí uneseno - nakonec se shodnou na záchranné misi. Spoustu Morojů a dhampýrů přitom zemřelo nebo zůstalo uvězněno v jeskyni stejně jako Dimitrij. Ovšem jeho tělo se potom nenašlo a Rose došlo, co se stalo. Z Dimitrije se stal Strigoj. Rose se nakonec vydá splnit slib, který si dali, když jeli zachránit Lissu. Že radši zemřou, než aby se z nich stali Strigojové...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Sammy, 03.10.2011

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Richelle Meadová - Stínem políbená (Vampýrská akademie) (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­