ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Garen Jean-Pierre (*10.11.1932 - †04.03.2004)

   
­­­­

Zabijáci na Ervě (Mark Stone)

- díl v sérii: 38

Dva turisté zmizí na planetě Venusii a na žádost náčelníka Vesmírné policie, admirála Neumanna, jsou pátráním po nich pověřeni Mark Stone s věrným androidem Rayem. Mark Venusii zná už z dřívějška, kdy na tuto planetu, proslulou příjemným podnebím a neméně příjemnými možnostmi rozptýlení, podnikl několik výprav. Tentokrát se však jeho mise změní v hrůzostrašný sen v okamžiku, kdy se s Rayem poprvé střetnou s vražednými rostlinami…

Mark Stone se svým androidem dostává další úkol. Musejí se vydat na planetu Venusii a vypátrat, kam zmizeli dva turisté, kteří se tam vydali utrácet své peníze. Mark s Rayem (androidem) tuto planetu znají, takže nejsou v neznámém. Pátrají po nich už nějakou dobu, když náhodu stopy končí v parku, kam se turisté šli projít.

Najednou je přepadne několik žen a vezmou je s sebou na svůj svět. Tam zjišťují, že jsou na jiné planetě než na Venusii. Na této planetě žijí jen ženy. Tím pádem ženy hledají muže svého typu, aby se mohly rozmnožovat, ale stále se jim to nedaří.

Hlavní hlavou této planety je jakýsi počítač (mozek), který rozhoduje, co je správné a co ne. Ženy se s ním dorozumívají přes náramek, jenž nosí stále u sebe.

Když se tomu Mark Stone s Rayem vzepřou, že tyto zákony poslouchat nebudou, tak ten chytrý počítač nařídí, že je ženy mají zatknout. Ale přesto se dostanou ven. Několik žen Markovi uvěří, a tak se vydávají do centra počítače, který má chlazení u řeky. Když to všechno prozkoumají, nakonec zjišťují, že počítač ovládá neznámá rostlina.

Vrací se do tábora, ale ten napadají další rostliny, musejí odolávat těmto nájezdům. Mark vymyslí taktiku a i palivo, se kterým rostliny budou zabíjet. Nakonec jim odolají.

Teď jim zbývá jen jediný úkol - zbavit se té hlavní rostliny, která tyto malé organizuje a snad i rodí. Začnou ji tedy hledat. Dají se do hledání od místa, kde oná rostlina mizí v řece. Nakonec ji najdou a zneškodní, později zjišťují, kdo tuto bestii vytvořil.

Samozřejmě zachránili turisty, kteří ženám nemohli nějakým způsobem pomoci. Mark Stone s Rayem je dostali zpět na Venusii.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: sun.care, 17.12.2007

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Astronef Merkur (Mark Stone)
-Meč světla (Mark Stone)
-Mise na Miře (Mark Stone)
-Operace Epsilon (Mark Stone)
-Zabijáci na Ervě (Mark Stone)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Jean-Pierre Garen - Zabijáci na Ervě (Mark Stone)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­