ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Fitchová Janet (*07.10.1955)

­­­­

Bílý oleandr (2)

Román o vztazích mezi matkou a dcerou, o rodící se sexualitě, spásné moci umění a rodící se silné osobnosti.

Astrid je dcerou vynikající, ale zvláštní básnířky Ingrid, která využívá své krásy k manipulaci s okolím. Ingrid, šílená vztekem a žalem, že ji opustil jeden z milenců, se odhodlá k vraždě a je odsouzena na doživotí.

Od té doby se odvíjí putování Astrid po pěstounských domovech a hledání sama sebe. Každá rodina se liší a Astrid z toho čerpá ponaučení pro další život. Nástrahám odvážně čelí a postupně se učí zvládat svou roli na světě. Astrid je silná osobnost a nachází přátele, ale i nepřátele, žárlivé manželky a jejich muže. Setkává se se smrtí svých blízkých a ze všeho špatného viní svoji matku Ingrid. I když ji ze srdce nenávidí, pořád se nemůže zbavit toho, že je její dcera.

Po dosažení osmnácti let Astrid odchází se svým přítelem Paulem do Německa, kde rozvíjí své umělecké nadání přetvářet a zachycovat okolní prostředí. Nakonec se z novin dozví, že její matka byla propuštěna na svobodu a začíná si neprávem užívat.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Lucien, 20.03.2010

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bílý oleandr, Bílý oleandr (2)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Janet Fitchová - Bílý oleandr (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­