ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.70
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Sen málého selátka

Byl nebyl, no spíš nebyl, takový docela malý domeček, kde žili starý dědeček, ještě starší babička a hodně vykrmené selátko. Ale jednoho krásného, ani ne moc deštivého dne si selátko pomyslelo, že by se chtělo svést vlakem. "Ale jak to udělám?" pomyslelo si. "Vždyť do vlaku mě nepustí!" A tak přemýšlelo.
To víte, takové sele není moc chytré, a tak jediné, co ho napadlo, bylo jít na ryby a zkusit chytit zlatou rybku.
A tak si vzalo rybářské náčiní, co měl dědeček ve stodole a vyrazilo. Když dorazilo k nedalekému jezírku, hned po nahození vytáhlo malou rybku, která vypadala jako zlatá a tak se zeptalo: "Hele rybko, nejsi ty náhodou ze zlata?" "Jsem a když mě pustíš, tak ti splním jedno přání," odpověděla rybka. "Jen jedno?" pomyslelo si sele, "no alespoň něco." "Tak si přeju, abych se mohl svést vlakem." "Žádný problém, zítra ráno jdi na nádraží a nastup hned do prvního vlaku. Už je to zařízené." "Dobře, pustím tě," odpovědělo selátko.
Když se selátko vratilo domů na statek, pomyslelo si, jaká to bude zítra krasná jízda. Ale nebyla... Hned časně ráno z něj byla zabijačka. A tak skončil sen málého selátka.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Mopik, 15.09.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sen málého selátka

Buďte první, kdo přidá komentář.

Brigda    

MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­