ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Sheldon Sidney (*11.02.1917 - †30.01.2007)

­­­­

Pokud přijde zítřek

Co přiměje Tracy, mladou inteligentní ženu, před níž se rýsuje výjimečně slibná budoucnost, aby svůj život zasvětila výhradně pomstě? Odpověď najdete na stránkách tohoto mimořádně napínavého a čtivého románu.
Vynikající americký romanopisec a scénárista Sidney Sheldon dokazuje i tímto svým titulem, že právem patří k nejprodávanějším autorům strhujících detektivek a thrillerů.

Hlavní postavou je Tracy Whitneyová, která se pár měsíců před svojí svatbou dozví, že její matka spáchala sebevraždu. Ihned přilétá do New Orleans, kde zjišťuje příčinu matčiny smrti. Matčin spolupracovník Tracy prozradí, že za vším stojí člověk jménem Joe Romano. Tracy dostane vztek a kupuje si pistoli, chce Joa vydírat, jenomže jej nešťastnou náhodou postřelí a utíká. Protože je Joe Romano známý podvodník, oznámí, že ho Tracy nejen postřelila, ale i ukradla vzácný obraz. Tracy je neprávem obviněna a uznána zkorumpovaným soudem vinnou. Je odsouzena na 15 let do ženské věznice. Při vstupní prohlídce nepřizná, že je těhotná, díky tomu o dítě brzy přijde, když ji brutálně znásilní její spoluvězeňkyně v cele. Charles, Traciyn nastávající manžel, se jí zřekne a ona zůstává na všechno sama.
Ve vězení si nachází přítelkyni Ernie a jelikož má velmi dobré chování, dostane se jí pocty ve formě práce opatrovatelky. Dělá chůvu správcově dceři Amy. Ernie pomáhá Tracy vymyslet a uskutečnit útěk, avšak Tracy zmešká auto, jež ji mělo odvézt, protože malá Amy se začne topit v jezeře a Tracy jí zachrání život.
Díky tomuto hrdinskému činu dostává Tracy od guvernéra milost a je na svobodě. Druhá část knihy pojednává o tom, jak se Tracy mstí Joe Romanovi, Perry Popovi - právník, který ji zastupoval u soudu - mstí se i soudci a nakonec plánuje pomstu pro Charlese.
Třetí část knihy je věnována dalšímu Tracyinu životu - zjistí, že má neuvěřitelný talent pro různé bankovní a loupežní podvrhy a "okrádá" významné osobnosti, které svůj majetek nahrabávaly taky ilegální cestou.
Při jedné akci se seznámí s Jeffem - podobný zlodějíček jako je Tracy. Jistou dobu mezi sebou zápasí, kdo dokáže oblafnout zdánlivě nedosažitelné cíle, ale nakonec zjišťují, že si spolu velmi rozumí a podnikají spolu. Ke konci knihy se vezmou a díky tomu, že Tracy s Jeffem už mají vyděláno mnoho peněz, přestávají s okrádáním a žijí poklidný život.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Rozárka, 10.06.2008

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Pokud přijde zítřek
-Vzpomínky na půlnoc
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Sidney Sheldon - Pokud přijde zítřek

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­