ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

McKayová Hilary (*12.06.1959)

­­­­

Bezdomovci

Rodina Cornroyových zdědí pět tisíc liber a rozhodne se přestavit dům. K tomu ale potřebují, aby jejich čtyři děti Ruth, Naomi, Rachel a Phoebe nebyly doma, proto je pošlou na celé prázdniny k obrbabče. Sestry Cornroyovy velmi rády čtou. Obrbabča jim to však zakazuje. S obrbabčou chodí na dlouhé procházky, dělají domácí práce a navštěvují jejich nového kamaráda Grahama. S Grahamem chodí na výlety také. Když se šli podívat do jeskyně, Naomi uvízla na schodech, poté spadla a zlomila si ruku.
Celé prázdniny byla děvčata bez knih. Až na konci prázdnin objeví Phoebe klíč od tajné místnosti, ve které je spousta knih. Jelikož je Naomi přes den u doktora, jdou do tajné místnosti až pozdě večer, aby knihy viděly všechny. Obrbabča tvrdě spí a strašně chrápe, až najednou její chrápání přestane. Děvčata se leknou a utečou. Naneštěstí tam Rachel nechá svíčku, která hoří a díky které chytnou časopisy a postupně i celá místnost. Když se sestry ráno probudí, jdou se podívat na knížky, protože cítí kouř. Když poznají, že v místnosti hoří, dostaly obrbabču do kuchyně a samy se pokusily zachránit ještě pár knih. Otevřou dveře a najednou se propadne podlaha. Žádné knížky se nepodařilo zachránit, ale děvčata i obrbabča byly v pořádku.
Protože obrbabče zničily všechny knihy, rozhodly se, že jí seženou nové. Ale protože knížek bylo mnoho, obrbabča si pro ně musela přijet.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Magdalenka, 18.08.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Bezdomovci
-Permanentní Růža
-Pes Pátek
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Hilary McKayová - Bezdomovci

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­