ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Schlüter Andreas (*23.05.1958)

­­­­

Vlkodlak a já

  • pro děti od 8 let

Kamarádi Ríša a Olda se snaží zastavit vlkodlaka, který řádí v jejich vsi.
Ríša s Oldou pátrají po krvežíznivém vlkodlakovi, jenž řádí v jejich vesnici. O jeho existenci není pochyb! A do křížku se s ním dostávají hned několikrát! Podaří se dvěma kamarádům vlákat strašlivého vlkodlaka do léčky a boj s ním vyhrát? Vždyť mají jen jedinou stříbrnou kulku s prakem a dva podomácku vyrobené šípy! A na pomoc kulhajícího školníka se spolehnout nemohou...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Mladá fronta v Praze roku 2015 (1. vydání). Z německého originálu Der Werwolf und ich přeložila Romana Jarolínová. Ilustroval Bernhard Speh. Počet stran: 122. ISBN: 978-80-204-3337-4.

O KNIZE:

Tato kniha, přestože je psaná pro děti, vychází z dějin kriminalistiky, podle kterých žil kdysi "vlkodlak" na území Německa. Narodil se okolo roku 1525 a jmenoval se Peter Stubbe (či Stumpp), známý též jako "vlkodlak z Bedburgu". Říkalo se, že ve dvanácti letech zaprodal duši ďáblu za vlkodlačí pás. Byl obviněn, že během dvaceti let zabil a snědl třináct dětí i vlastního syna. Roku 1589 byl odsouzen a popraven.

DĚJ:

Knížka vypráví o Ríšovi a jeho rodině, kteří se přestěhovali do domu po dědečkovi. Dědeček se jim před několika lety záhadně ztratil.

V novém domě se Ríša seznámil s Oldou, jenž s ním chodil do třídy.
Kluci začali pátrat po tom, kdo ve vesnici pokousal několik koní.
Zjistili, že se tam potuluje vlkodlak. Snažili se ho najít a zabít.

Byl to duch starého vlkodlaka, který se převtělil do školníka. Kluci ho nakonec zapálili a tím ducha zneškodnili a zachránili tím i školníka.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Lukáš Koričanský, 05.01.2018

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Andreas Schlüter - Vlkodlak a já

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­