ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Durasová Marguerite (*04.04.1914 - †03.03.1996)

   
­­­­

Milenec (2)

"Jak žít s ochromeným srdcem, když nejkrásnější je to, co nelze a nejtrvanlivější to, co netrvá."

DĚJ:

Děj nás zavádí do francouzské Indočíny, kde se odehrává příběh mladé, bílé patnáctileté dívky, která popisuje svůj milostný vtah k bohatému Číňanovi. Dívka líčí i historii své rodiny. Žije spolu s ovdovělou matkou a dvěma bratry, navštěvuje francouzské lyceum. Její láska k bohatému muži má však řadu překážek - původ, postavení, věk, kulturu, ... Zdá se proto beznadějná a oba na ni rezignují a ani o ni nebojují. Dívka nakonec odjíždí do Francie a bohatý Číňan si musí vzít vybranou ženu, stejně bohatou jako on.

"A dívka se napřímila. Jakoby se i ona měla zabít, skočit do moře, a potom plakala, protože myslela na muže z Šolonu a náhle si nebyla jistá, jestli ho nemilovala láskou, kterou neviděla, protože se v tom příběhu ztratila, jako voda v písku a ona ji objevila až teď, ve chvíli, kdy se nad mořem rozezněla hudba.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: beloma, 11.06.2006

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Milenec, Milenec (2)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Marguerite Durasová - Milenec (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­