ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.50
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Jako podle kuchařky

- fejeton, který podává návod, jak "sbalit" příslušníky opačného pohlaví

Když půjdete kolem trafiky a prohlédnete si titulní strany všech dívčích časopisů, uvědomíte si, že vám každý dokáže podat skvělý recept (který určitě zabere!), jak nejlépe "sbalit" svého idola. Některé titulky jsou sice dost přehnané, ale spousta z nás jim stejně slepě bude věřit. Například: "89 triků jak sbalit kluka tvých snů!" nebo "Láska podle měsíce. Je úplněk? Jdi do něj!" Kdyby to tak fungovalo na všechny kluky, byly bychom my holky za vodou. Jenže ono to nefunguje...

Pokud bych chtěla všem poradit, jak si ho omotat kolem prstu, musela bych mít hodně času a hlavně hodně trpělivosti prozkoumat zhruba 3 miliardy chlapců po celém světě. Jeden návod asi stačit nebude. Přesto mě napadá, že by je něco opravdu mohlo "dostat".
Budete potřebovat: sebe, svou tajnou lásku, nějaké místo, kde se budete oba cítit příjemně, přátelský úsměv a hlavně své osobité chování. Podle "chuti" lze ještě přidat milý a upřímný pohled.
A jak všechno připravit? Pozvěte milého na rande. Opravdu si vyberte místo, kde se cítíte dobře. "Smíchejte" přátelský úsměv, vhodné chování (nepřetvařujte se, kazí to "chuť") a pokud to nestačí, "přidejte" milý a upřímný pohled. Vše opakujte několik týdnů, dokud spolu nezačnete chodit.

Tenhle recept by asi měli otisknout někam do kuchařky. Vím, že nepopisuje, jak si připravit příslušníky opačného pohlaví na smetaně, ale stejně si myslím, že je opravdu jako podle kuchařky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlína, 22.02.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jako podle kuchařkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­