ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.57
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Globalizace. Pomoc rozvojovým zemím.

Co si vlastně máme představit pod slovem globalizace? Dlouho jsem nad tím nemusela ani uvažovat. Pod tento pojem bych zařadila: nedostatek pitné vody, vyčerpání energetických zdrojů, devastace přírody apod. A to se globalizací zabývají mnozí odborníci, například ekologové, politici, biologové, kteří dokáží na toto téma vést hodinové diskuze.

Já většinou těmto diskuzím vůbec nerozumím, proto bych se v této práci chtěla zabývat tématem "Jak pomoci rozvojovým zemím?", protože si myslím, že pomoct dokáže opravdu každý.

Podle mě by se měli rozvojové země zapojit do řešení celosvětových otázek, např. řešení migrace, udržení celosvětového míru apod. Evropská unie přislíbila těmto zemím také svoji pomoc. Často můžeme zaslechnout v TV, že do roku 2015 chce EU navýšit HND o 0,7 %. Jenže by bylo dobré se nad tímto číslem pozastavit. Položme si otázku, zdali to bude vůbec stačit nebo zdali tohoto cíle vůbec docílí.

V dnešní době je už asi normální, že si rodina, která má své vlastní děti, adoptuje ještě dítě na dálku. Jedná se o tzv. charitní projekt, který je zaměřený na trvalou pomoc chudým dětem v těchto zemích. Lidé, kteří tento projekt podporují, si přes charitu adoptují dítě nebo děti a hradí jim základní zdravotní péči a podporují jejich vzdělání. Tato podpora činí za rok minimálně 5000 Kč, což si myslím je na dnešní dobu úplné minimum pomoci. Dítě může člověk adoptovat od jeho 3 a více let. Skuteční rodiče těchto dětí nechápou, k čemu jim kdy v životě bude vzdělání. Samo se jim dostane málokdy, spíše ale vůbec. Nemyslím si, že tuto pomoc odmítají, avšak mnohým přijde jednoduše zbytečná. Dítě svým adoptivním rodičům posílá na oplátku ze své země obrázky, píše dopisy (často v angličtině s pomocí dobrovolníků, kteří jezdí do těchto zemí na výpomoc jednou až dvakrát do roka), aby jim nějakým způsobem poděkovalo.
Mám známého, který tento projekt podporuje a sám má jedno dítě z Etiopie adoptované, proto vím, o čem píšu. Některé obrázky jsou opravdu krásné.

Závěrem této práce bych chtěla říci, že se mi nejprve nad tímto tématem nechtělo moc přemýšlet. Ale když jsem to vzala z té druhé a horší stránky, tak naše Země by opravdu nějakou pomoc potřebovala a málokdo o tom ví. A není potřeba pomoc jen od odborníků, kteří mají několik titulů, ale je potřeba od každého z nás...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Globalizace. Pomoc rozvojovým zemím.







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)