ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.

Bohemia Institut
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 187x Prosím, ohodnoť práci

OSNOVA:

I. Úvod:a) Vztah dětí ke škole
II. Stať:a) Pondělí jako každé jiné
b) Ideální škola
c) Škola není zase tak špatná
III. Závěr:a) Můj vztah ke škole

Spousta dětí školu nemá ráda. Je to poměrně logické. Chce se po nich, aby se namáhaly přemýšlením, spoustou učiva, zkoušením a písemkami, což by ale mmnohem raději vyměnily za běhání venku a hraní si. Ovšem některé děti se do školy naopak těší, protože se zde setkají se svými kamarády.

Po víkendu plném zábav a příjemných zážitků zase přichází náročný školní týden. Pondělní ráno začíná slovy "Kdo chybí?" a určováním služby na daný týden. Někteří rozespalí žáci jsou ve výuce duševně nepřítomni a přemýšlí o ideální škole.

V té by o přestávkách vždy chodili na školní hřiště. K výuce by používali počítače s Internetem, s jehož pomocí by komunikovali s ostatními spolužáky. Učitelé by měli za zády místo staré nesmazané tabule LCD projektor, ktrerý by byl estetičtější a s jeho použitím by mohli názorněji vysvětlovat učivo. Po dlouhém snění se vrací zpátky do reality.

Ale když jsou na škole dobří učitelé a výborný kolektiv, děti do ní chodí rády a nejspíše si myslí, že zase tak špatná není.

Často se ptám sama sebe, jestli člověku stojí za to ono každodenní "biflování" a nasávání informací. Neustálé stresy a noční můry jak to vlastně všechno dopadne. Ale vždy dospěji k názoru že ano. Protože škola je a vždy bude základ života. Alespoň toho mého.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Kačenka.K, 10.04.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci

Buďte první, kdo přidá komentář.

MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz

Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.