ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 238x Prosím, ohodnoť práci

O škole

OSNOVA:

I. Úvod:a) Vztah dětí ke škole
II. Stať:a) Pondělí jako každé jiné
b) Ideální škola
c) Škola není zase tak špatná
III. Závěr:a) Můj vztah ke škole

Spousta dětí školu nemá ráda. Je to poměrně logické. Chce se po nich, aby se namáhaly přemýšlením, spoustou učiva, zkoušením a písemkami, což by ale mmnohem raději vyměnily za běhání venku a hraní si. Ovšem některé děti se do školy naopak těší, protože se zde setkají se svými kamarády.

Po víkendu plném zábav a příjemných zážitků zase přichází náročný školní týden. Pondělní ráno začíná slovy "Kdo chybí?" a určováním služby na daný týden. Někteří rozespalí žáci jsou ve výuce duševně nepřítomni a přemýšlí o ideální škole.

V té by o přestávkách vždy chodili na školní hřiště. K výuce by používali počítače s Internetem, s jehož pomocí by komunikovali s ostatními spolužáky. Učitelé by měli za zády místo staré nesmazané tabule LCD projektor, ktrerý by byl estetičtější a s jeho použitím by mohli názorněji vysvětlovat učivo. Po dlouhém snění se vrací zpátky do reality.

Ale když jsou na škole dobří učitelé a výborný kolektiv, děti do ní chodí rády a nejspíše si myslí, že zase tak špatná není.

Často se ptám sama sebe, jestli člověku stojí za to ono každodenní "biflování" a nasávání informací. Neustálé stresy a noční můry jak to vlastně všechno dopadne. Ale vždy dospěji k názoru že ano. Protože škola je a vždy bude základ života. Alespoň toho mého.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci