ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 46x Prosím, ohodnoť práci

Co nám berou a dávají sociální sítě?

Už jste si někdy kladli otázku, jaký by byl život bez sociálních sítí? Vždyť každý druhý člověk na zemi využívá alespoň jednu sociální síť. V minulosti, když ještě žádné sociální sítě neexistovaly a samozřejmě nebyl ani internet, si lidé museli vyřídit všechno osobně. Takže třeba jen kvůli jedné jediné větě museli ujít i několik kilometrů. Nemohli se dorozumívat s člověkem, který byl na druhé straně světa, nemohli nikde sdílet svoje fotky a další. Také si více dětí hrálo venku, kde si vymýšlely nové hry, aby se nějak zabavily.

Dnes je to ale všechno jinak. Všichni soupeří mezi sebou, kdo bude mít hezčí fotku na Instagramu, kdo bude mít víc liků a tak podobně. Děti už jenom kvůli soupeření ani nechodí ven. Když se chtějí s někým vidět, tak si jednoduše zapnou internet, najedou na nějakou sociální síť a už si píšou či volají. Kvůli všem sociálním sítím se ani pořádně nestíhají učit a pak propadají ve škole. Ani už moc nečtou knížky, místo toho se raději dívají na televizi nebo sedí u počítače či mobilu.
Dříve když chtěl chlapec dívku požádat o telefonní číslo nebo o schůzku, vymýšlel různé finty jak na to. Dnes už nemusí zhola nic. Stačí napsat zprávu na sociální síť a nedá to tolik práce, jako třeba dívku oslovit ve škole.

Ale k něčemu jsou sociální sítě naopak dobré. Například k tomu, když se chcete spojit s nějakou osobou, kterou jste dlouho neviděli.

Některé lidi sociální sítě spojí, ale jiným to život ukončí. Je to virtuální prostor, kde musíte dávat pozor na všechno a na všechny. Kdo nedodržuje pravidla bezpečnosti na internetu, může se dostat velmi dobře do nepříjemností. Proto je lepší si dávat pozor, co všechno o sobě na sociálních sítích prozrazujete.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co nám berou a dávají sociální sítě?







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)