ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Konečně svobodný život

  • proslov na politickém meetingu

Drazí občané,

žijeme v době, kdy si můžeme být jisti vším. Máme k dispozici velkou škálu zaměstnání, škol, obchodů a domů. Nemusíme se už v ničem omezovat jako kdysi. Dnes si můžeme dovolit všechno, protože my jsme někdo. My jsme svobodný stát, nezávislý na žádném jiném. Konečně můžeme hrdě povznést naši vlajku a říct: "Tohle jsme my!"

Ano, zažili jsme nepěkné doby, kdy nám šlo o krky i holou existenci, žili jsme v nejistotě a strachu o sebe a své bližní. Ale dnes už mít strach nemusíme! Dnes nám nic nehrozí. Náš stát je svobodný a každý si může vyjádřit svůj názor k dané věci a nezáleží vůbec na tom, zda je ten názor kladný, nebo záporný. Člověk může odporovat, když se mu něco nelíbí s jistotou, že se mu nemůže vůbec nic stát, neboť je pod ochranou zákona. A kdo tento zákon poruší, stihne ho trest, protože za hříchy se musí pykat. Toto ještě nebylo zrušeno a také nikdy nebude!

Náš stát je svobodný a není vůbec ovlivnitelný, jsme schopni se rozhodovat sami, nemůže nám už nikdo nic diktovat nebo nařizovat. Rozhodujeme se sami i v těch nejvážnějších chvílích naší novodobé historie. Již se nebojíme, nežijeme v nejistotě, neklepeme se strachy, protože víme, že pokud půjdeme po boku našeho státu, jsme jako neprůstřelní.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Getner, 18.06.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Konečně svobodný život

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­