ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.

Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.76
Hodnoceno: 41x Prosím, ohodnoť práci

"Zápas jara proti zimě"

Vážení diváci, je středa 17. března 2004, vítáme vás u přímého přenosu hokeje ze zimních olympijských her z Prahy, má se rozhodnout mezi týmy jaro a zima. Bude to asi pro oba týmy těžký zápas, protože body jsou vyrovnané. Hlediště je celé zaplněné, byly prodány všechny lístky. Jsou zde statisíce fanoušků. Je zde několik zajímavostí: například úplně nový stadion pro půl milionu diváků, který se dá za jednu noc přemístit na jakékoliv místo na zemi. Jak už jsme slyšeli, bude to těžký zápas. Tým Jaro má silné hráče, musíme upozornit hlavně na teplo, světlo, rozkvetlé stromy, bledule sněženky a na vynikajícího trenéra dobrou náladu. Za to zima nemá také špatné hráče jako rampouchy, závěje, led, sníh, kluziště. A právě začala první třetina. Zatím jsou stavy vyrovnané 0:0. Teď to vypadá nadějně, rozkvetlý strom se dostává k puku, přihrává bleduli a ta dále přihrává sněžence, která dává gól. Zazněl nám klakson a je konec první třetiny. Začíná druhá třetina. Zatím vede jaro 1:0. Hra je velmi napínavá. Sníh bere sněžence puk, nahrává ledu, led míří na kasu, kde je dobrý brankář jarní únava. Led vystřeluje na bránu, ale jarní únava puk chytá. Je to velmi zajímavý zápas. Pokud zima prohraje, zlato z olympiády si odnese Jaro. Za 10 sekund nám končí druhá třetina. Je konec druhé třetiny a začíná poslední třetí třetina. Světlo se dostává k puku, nahrává radosti, ta nahrává teplu, ale teplu chce vzít puk rampouch. Ovšem teplo si ho vzít nenechá, míří na bránu, vystřeluje, ale byla to tyčka. Dostali jsme zprávu, že se na přímý přenos dívá 2,5 miliardy diváků. Zbývá nám minuta do konce. Zazněl klakson a skončila i třetí třetina. Vyhrálo jaro se skórem 1:0. Trenér jara prohlásil za hvězdu zápasu jednoznačně sněženku. Zlato ze zimní olympiády si odnáší Jaro. Atmosféra je zde úžasná, fanoušci Jara slaví. Teď už je jasné, že jako první bude na stožáru stoupat vlajka Jara. A je to tady, začala hrát hymna Jara a jako první na stožáru stoupá jejich vlajka.