ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Brigda    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Praktikantova první praxe

Hluboko v Začarovaném lese žil byl v temné jeskyni zlý čaroděj Kokk, čaroděj, který si bral k sobě praktikanty na učení magie. Nedaleko od lesa byla vesnice jménem Kokrhankov, kde bydlel sirotek Jaxin. Rodiče mu zemřeli, když byl ještě malý, a tak se o něj staral zdejší starý a nemocný farář. Byl na něj moc hodný, vychovával ho přísnými pravidly. Jaxi ho měl moc rád. Ubíhal rok za rokem a přišel čas, kdy farář ležel na smrtelné posteli. Poslední slova, co řekl, byla: "Nikdy nechoď do Začarovaného lesa" a umřel. Jaxin byl hodně smutný, celé dny ho oplakával. V noci se mu zdály divné sny, ale jeden z nich byl nejdivnější. Zdálo se mu, že jde temným lesem a vchází do jeskyně. Šel dál, kolem svítily louče. Došel na konec a tam na židli seděl člověk. Najednou se otočil. Jaxina hned zaujaly jeho černé mastné vlasy, které sahaly do pichlavých černých očí. Na druhý den po probuzení se rozhodl, že nemá co ztratit a půjde do Začarovaného lesa. Došel na kraj lesa, když ho popadla úzkost. "Ne, musím jít," řekl si a šel dál. Procházel lesem, až došel k jeskyni, která se mu zdála známá. Vešel dovnitř. Louče svítily na všechny strany. Konečně došel na konec jeskyně. Bylo tam křeslo, v kterém seděl muž ze snu. "Už jsem myslel, že nepřijdeš," řekl muž. Jmenuji se Kokk. Jsem čaroděj a pán tohohle lesa a ty jsi od této chvíle můj čarodějnický učeň. Jaxin se na něj podíval a řekl: "Nechci být Váš učeň!" Ten, kdo vstoupí, je tím, co řeknu já, anebo se rozloučí se životem. Jaxin se zalekl a podvolil se stát čarodějnickým učněm. Učil se velice rychle a rád, takže za čas uměl mnoho kouzel.
Jednoho dne při úklidu narazil na tajnou chodbu, jeho zvědavost mu nedala, aby prozkoumal, co chodba skrývá. K jeho velikému překvapení tam našel dva spoutané chlapce v zuboženém stavu. Jaxin hochy osvobodil z pout, dal jim najíst a napít a při tom se dověděl, že je tam uvěznil čaroděj Kokk, protože nechtěli plnit jeho příkazy a také proto, že objevili tajemství jeho života. Čarodějův život byl ukrytý v tajemné skřínce. Jaxin s pomoci svých vysvobozených kamarádů našel kouzelnou skřínku a v ní kořen čarodějova života, granátové oko. Granátové oko rozbil a tím zbavil čaroděje jeho kouzelné moci, ale ztratil tím i své kouzelnické schopnosti. Zůstalo mu však přátelství dvou kamarádů, se kterými se vrátil do své rodné vesnice Kokrhankov. Mnohdy se svými kamarády zavzpomínal na svou první praxi.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Kaikow, 13.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Praktikantova první praxe

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­