ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Opravdová láska

Lea byla krásná mladá princezna, které během války umřela maminka. Královna byla hodná, krásná a velmi chytrá. Všem lidem ve svém okolí se snažila pomáhat. Otec král a princezna byli ze smrti královny velice smutní. Jednoho dne královský rádce oznámil, že v brzké době princezna Lea bude mít osmnácté narozeniny a podle zdejších zvyklostí by se měla vdát.

Otec, dbalý zvyků, sezval prince ze širokého okolí, ale ani jeden z nich nebyl princezně po chuti. Princové byli hezcí, urození a bohatí, ale zároveň i hrozně namyšlení.

Jednoho večera se princezna pohádala se svým otcem a rozhodla se, že uteče ze zámku i království pryč na svém koni. Aby ji nikdo při útěku nepoznal, oblékla si na sebe kalhoty, blůzu, dlouhý plášť a velký klobouk.

Při útěku princezna za bouřky zabloudila. U rozbouřeného potoka ji našel promoklou a schoulenou čeledín ze statku v sousedním království. Čeledín se jmenoval Matouš a byl sirotek. S princeznou si padli do oka a velmi dobře si rozuměli.

Pár dní po seznámení přišla zpráva o ztracené princezně Lee i do tohoto malého království. V království ji hledala družina prince Maxmiliána. Otec princezny Ley slíbil princovi Maxmiliánovi, že pokud ji najde a přivede, tak se s ní může oženit.

Princ Maxmilián princeznu opravdu přivedl zpátky do království k panu králi. Ta se ale nechtěla vdát za prince Maxmiliána. Řekla otci, že se vdá pouze za Matouše, kterého velmi miluje, a že pokud s tímto rozhodnutím nesouhlasí, tak půjde do kláštera a stane se jeptiškou, než být do konce života nešťastná.

Otec sňatku nakonec požehnal a byl rád že je princezna šťastná se svým milovaným Matoušem. Princi Maxmiliánovi se král za nalezení princezny Ley bohatě odměnil. A jestli ti dva neumřeli, tak tam žijí šťastně a spokojeně až dodnes.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Lucie Miškovská, 29.03.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Opravdová láska

Buďte první, kdo přidá komentář.

   

MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­