ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 95x Prosím, ohodnoť práci

Cesta městem


OSNOVA:

1. Kouzlo pozdního podzimu
2. Předvánoční shon
3. Cesta
4. Jsem doma


Tak už je to zase tady. Jako každý rok k nám opět bleskovou rychlostí přišel předvánoční čas. Spolu s ním přišel ruku v ruce i shon, spěch a nervozita. Právě toto období má však své zvláštní, silné kouzlo. Tento čas je nejkrásnější z celého roku, je to čas, kdy podzim předává svou vládu mocné paní zimě. Je škoda, že většina lidí nemá čas se na chvíli zastavit a vychutnat si to tajemné kouzlo končícího podzimu.

Je večer. Vracím se domů. Už je tma, protože podzim si z každého dne ukradne aspoň pár minut denního světla. Procházím městem. Kolem sebe vidím spěchající dav lidí, kteří vybírají dárky pro své blízké, aby na jejich tvářích mohli na Štědrý večer vykouzlit šťastný úsměv. Ale ve vzduchu cítím stres, nervozitu, napětí a lidskou lhostejnost.

Konečné jsem venku ze srdce města. Na nebi jemně poletují sněhové vločky spolu s drobným deštěm. Jdu po temné cestě, kterou lemují stromy. Všechny už své kabáty z listí odhodily na chladnou zem. Mocná příroda se pečlivě připravuje na dlouhou a krutou zimu, vždyť se přece kvapem blíží. Na cestu mi svítí pouliční světla. Teď mi však připomínají spíše zářící lampiony. Když vzhlédnu vzhůru, spatřím jasný Měsíc a jeho věrné přítelkyně hvězdy. Vypadají jako tisíce drobných plamínků, které září někde daleko, ve vesmíru. Jsou to první poslové noci. Připomínají mi, že nastal čas vrátit se domů. Ale já si přeji, aby tahle procházka nikdy neskončila. Teď se však ozvaly moje promrzlé ruce.

Už vidím, jak přede mnou stojí v celé své kráse můj dům. Připadá mi, jako by mi říkal: "Konečně jsi doma, už na tebe čekám!" Uvnitř se svítí a já vím, že je tam příjemné teplo. Konečně jsem doma!

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Kiki, 23.11.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cesta městem

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­