ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.41
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Životopis tajného agenta

  • fiktivní životopis
  • zařazeno mezi formality, i když se v pravém slova smyslu o formální životopis samozřejmě nejedná; na Český-jazyk.cz není k dispozici vhodnější slohový útvar, pod který bychom práci mohli zařadit

Dostal jsem za úkol, stejně jako mnoho dalších lidí přede mnou, napsat svůj vlastní životopis. Po celý svůj život se však řídím následujícím krédem: Do mého soukromí nikomu nic není!
V mém zaměstnání - v němž je navíc vyzrazení jakýchkoliv údajů naprosto nemyslitelné a někdy se dokonce stává otázkou života a smrti - něco takového jako životopis nepřichází naprosto v úvahu. Přesto se pokusím vylíčit několik nezbytných faktů.
Pozor, přísně tajné!

Můj život pochopitelně začíná mým narozením. Já o něm ovšem nic nevím, nepamatuji si z této události ani nejmenší podrobnost, tudíž přeskakuji dále. Pokud vás zajímá datum, kdy k této závažné věci došlo, rovněž nemohu sloužit. Datum narození bývá jedním z nejčastějších klíčů ke zjištění celé totožnosti. Již zmíněná událost se udála v jistém nejmenovaném městě uprostřed jisté nejmenované země. Poněvadž píši česky, můžete se domnívat, že šlo o Českou republiku, avšak jisté to ani náhodou není. Mými rodiči byli/nebyli dva lidé opačné sexuální orientace.

Mé dětství probíhalo následovně: Vyrůstal jsem v jisté obci, městečku či velkoměstě v roztomilém rodinném domku. Není ovšem jisté, zda se nejednalo o panelový byt či vilu. Nepodstatné. Měl-li jsem nějaké sourozence, pak o jejich počtu a totožnosti taktně pomlčím, ovšem nevylučuji ani možnost jedináčka. Ve věku, ve kterém každý průměrný občan nastupuje do mateřské školy, jsem nastoupil do mateřské školy.

Další etapou mého vzdělání se stala základní škola v místě mého bydliště. Co se týče prospěchu, nevedl jsem si nikterak špatně, ovšem bez chyb se mé studium rovněž neobešlo. Podpořen mnohými tajnými úspěchy v období základního studia, zvolil jsem velmi náročnou střední školu. Její název však, jako ostatně všechny ostatní, taktně zamlčuji.
Čtyři roky života jsem tedy strávil v tomto ústavu, složil zkoušky a následoval dále na školu vysokou. Již zde jsem se začal specializovat na svou budoucí kariéru tajného agenta - mé vystupování bylo natolik nenápadné, že si mé působnosti v oblasti studia s největší pravděpodobností nikdo nevšiml. Z těchto, a možná i jiných subjektivních důvodů, jsem byl z této školy vyloučen a uchytil se na soukromé univerzitě se zaměřením na výcvik tajných agentů (školné je přísně tajné). Veškeré zkoušky, tajné úkoly i tajné výsadky jsem absolvoval na výbornou, ovšem jsou tajné a tudíž se o nich nemohu více rozvádět.

Nyní, po všech těchto útrapách a úspěších, bych ocenil, kdybyste mne přijali na ono nejmenované místo, o nějž jsem podal přiloženou žádost. Mé služby budou naprosto utajeny a mého působení si zaručeně nikdo nevšimne.

S úctou Váš XXX

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Pavla Skalová, 06.02.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Životopis tajného agenta

Buďte první, kdo přidá komentář.

   

MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­