ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Svět handicapovaných není jiný... (otevřený dopis)

  • fiktivní otevřený dopis upozorňující na nepříznivé životní podmínky pro handicapované občany; adresováno senátorovi (jakákoliv podobnost s realitou je čistě náhodná)
  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013

Vážený pane senátore,

musím Vás informovat o problému, který byl neustále ignorován a jeho řešení bylo odkládáno. Proto mi nezbývá, než se obrátit na nejvyšší posty. Jedná se o problém nepříznivých životních podmínek handicapovaných občanů. Zde je potřeba prokázat solidaritu státu a konečně pomoct. Pokud vím, měla by to být Vaše práce starat se o slabší jedince společnosti. Nemůžete nadále zavírat oči.

Životní podmínky zmíněné skupiny téměř dosahují hranice neúnosnosti. Sociální dávky, které dostávají, sotva stačí na živobytí. Mnozí si však již nemohou dovolit zaplatit za školeného asistenta, jenž je pro handicapované s vyšší úrovní postižení nezbytný. Tady se nabízí otázka, kam mizí peníze ze státní nadace pro mentálně postižené? Mohu s určitostí říci, že do rukou handicapovaných se opravdu nedostanou.

Dále je třeba upozornit, že většina občanských hnutí, jež se snaží začlenit handicapované do společnosti, nemají dlouhého trvání. Chybí jim finance na projekty a veškeré jejich žádosti o granty byly zamítnuty. Začlenění mentálně postižených opět do společnosti je velmi důležitý proces, jehož významnost nejspíš většina vyšších úředníků nechápe. Mentálně postižení jsou často psychicky napadáni společensky silnými jedinci. Takové chování má velmi negativní dopady na už tak špatný psychický stav některých handicapovaných. Státní legislativa zatím nepodnikla žádná opatření proti těmto nemorálním aktům, proto útočníci unikají trestu.

Snad ani nemusím zmiňovat nedostatečnou přizpůsobivost měst. Některá místa a ulice nejsou uzpůsobená pro jedince s vážnou poruchou chůze nebo pro lidi na vozíčku. Zvláště místa důležitá pro normální život (lékárna, pošta, banka apod.) by měla mít prioritu a v co nejbližší době se rekonstruovat a zmodernizovat, aby se všem členům společnosti stala přístupnější.

Věřím, že chápete mé rozhořčení a podniknete kroky k vyřešení tohoto problému. Handicapovaní občané jsou součástí naší společnosti a zaslouží si přiměřenou péči.

S pozdravem


předseda hnutí Za pomocnou ruku

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: jelfitato, 06.04.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svět handicapovaných není jiný... (otevřený dopis)

Buďte první, kdo přidá komentář.

Brigda    

MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­