ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Ideální politik

K celkové charakteristice jsem si vybrala ideálního politika, neboť si myslím, že o veřejný život by se měl určitou měrou zajímat každý, kdo má volební právo. Preferovaný politik je ryze subjektivní záležitost. Tak jako se nikdo nemůže líbit všem, nemůže se ani osoba pohybující se v politickém životě zavděčit každému.

Konkrétně u této profese je důležité vystupování na veřejnosti, které musí mít odpovídající úroveň. Ideální politik chodí vždy upraven a s širokým úsměvem, kterým vždy rozzáří své okolí. Nejraději nosí sako s košilí a vhodně uvázanou kravatou. Rovněž jeho osobní vzhled je důležitý. Na veřejnosti ho vidíme upraveného. Politický představitel o sebe dbá a není mu jedno, jak působí na ostatní.

Můj ideální politik by měl sdílet stejné názory minimálně v klíčových otázkách veřejného života a přikládat jim patřičnou důležitost. Za nejdůležitější vlastnosti pokládám výřečnost, schopnost naslouchání jiných názorů a flexibilitu při řešení problémů. Jeho vystupování je rovno stabilnímu extrovertu, bez emocionálních výstupů a vulgarit. Ve společnosti se pohybuje často a nebojí se diskuse s novináři, neboť právě oni jsou pomyslným mostem mezí politikou a občany, jeho voliči. Svůj hlas bych s čistým svědomím dala tomu, kdo umí plánovat a má určitou vizi budoucnosti, která se jeví správná většině. Měl by dodržovat své sliby z předvolební kampaně a stát si pevně za svými názory a umět je obhájit před ostatními. Rovněž je ale schopen kompromisu a diplomatického vyjednávání. Správný politik by měl být pravdomluvný, důvěryhodný a jde správným příkladem svým voličům.

Takto si představuji osobu, která by byla hodna sedět kupříkladu v poslanecké sněmovně a rozhodovat prostřednictvím zákonů o našich životech. Bojím se ale, že se ještě nikdo takový nenarodil, a tak i já budu muset při volbách přimhouřit obě oči, až budu volit svého ideálního kandidáta.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Markéta Havlínová, 19.03.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ideální politik

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­