ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Novinky

­­­­

VŠTE po 10 letech mění statut: Bude univerzitou a vytvoří fakulty

24. ledna 2017

Po deseti letech existence se změnil statut Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Ta se tak už v tomto roce stane univerzitou, zatímco dosud byla školou neuniverzitního typu. Rozhodl o tom Akademický senát VŠTE. „Po založení školy jde o druhý milník v jejím vývoji. Vzniknou fakulty, budeme moci akreditovat doktorské studijní programy a připravíme podmínky pro další rozvoj VŠTE," uvedl rektor docent Marek Vochozka na setkání akademické obce, uspořádaném k 10. výročí založení školy. Ta vznikla zákonem v březnu 2006, aby v Jihočeském kraji zacelila mezeru vysokoškolsky technicky vzdělaných odborníků. Dnes ji navštěvuje přes 4400 posluchačů.

VŠTE

Statut představuje klíčový vnitřní předpis, který určuje poslání, organizační členění, řízení, finanční řízení a celková pravidla fungování vysoké školy. Nový statut naší školy bude v příštích dnech zaslán k registraci ministerstvu školství. To je povinno, v případě, že není některé z ustanovení vnitřního předpisu v rozporu se zákonem, registraci provést. „Zahájíme tím druhou etapu existence. Věřím, že bude stejně úspěšná,“ dodal rektor. Přípravou na tuto změnu se loni stalo zřízení tří ústavů, technicko-technologického, podnikové strategie a znalectví a oceňování, na jejichž základech nové fakulty vzniknou.

VŠTE

Docent Vochozka při hodnocení první dekády života školy mezi důležité událostí zařadil získání některých bakalářských a obou magisterských akreditací a ocenil rozvoj mezinárodní spolupráce a zájem, který o studium mají zahraniční studenti. „Prolínání myšlenek a názorů je jedním z výsad akademické svobody. Stejně jako možnost studentů a akademiků získávat zkušenosti v zahraničí,“ u­vedl.

Přestože je naše škola nejmladší veřejnou vysokou školou v Česku, v řadě srovnatelných ukazatelů se může s těmi mnohem staršími hrdě měřit. „Jsme velmi dobří v oblasti aplikovaného výzkumu, mezinárodních vztazích, celoživotním vzdělávání a na trhu terciárního vzdělávání jsme se etablovali jako stabilní, kvalitní a progresivní instituce," uvedl prorektor, profesor Jan Váchal. Věří přitom, že změna na univerzitu pomůže dalšímu rozvoji vzdělávání a výzkumu. „Bude s tím spojeno hodně práce. Ať již jde o personální zkvalitnění všech kateder a fakult nebo rozvoj tvůrčích aktivit a zapojení do mezinárodního výzkumu. Bude-li se dařit naplňovat i akreditační záměry, v roce 2022 budeme mít pozoruhodnou školu,“ dodal její spoluzakladatel.

Profesor Radimír Novotný, předseda Akademického senátu VŠTE, ji označil za jednu z nejrychleji se rozvíjejících mladých a progresivních vysokých škol s velmi dobrou perspektivou. „Právě změnou statutu tomu jdeme naproti. Škola získá nové možnosti rozvoje i financování a její role při výchově technicky a ekonomicky vzdělaných odborníků v Jihočeském kraji ještě vzroste,“ poznamenal.

VŠTE
Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Sdílet na Facebooku


MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­