ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Francková Zuzana (*1951)

Bohemia Institut    
­­­­

Hra na lásku

Je Daniela Ulrychová opravdu jenom úplně bezcitná bestie, která se baví tím, že přebírá svým kamarádkám kluky, aby je, chudáčky, vzápětí znuděně odkopla, anebo je všechno ve skutečnosti trochu jinak? A co se stane, až potká toho pravého a pozná skutečnou lásku?
To a ještě mnohé jiné se můžete dočíst v románu Zuzany Franckové.

Osmnáctiletá Daniela žije ve velkém domě se svými rodiči. Ti na ni ale nemají moc času, protože pracují v nemocnici. Jedno odpoledne se Daniela na koupališti seznámí s Markem a začnou spolu chodit. Po pár dnech začne Marek Danielu nudit a ona přemýšlí, jak se ho zbavit. Marek má kapelu a Daniela se jde podívat na jejich zkoušky. Tam se seznámí s Alešem a krutě Marka odkopne.
S Alešem chodí do konce prázdnin. Ve škole jí kamarádka Alice vypráví o svém klukovi Lukášovi. Daniela jí ho chce přebrat. Druhý den projde ve škole těsně okolo Lukáše, jenž si ji hned všimne a pozve ji na rande. Daniela se s ním ale také nudí a rovněž ho brzy odkopne.
Jeden den narazí v obchodě na fotografa Honzu, jenž jí nabídne, aby nafotila reklamu na vlasy. Druhý den v ateliéru tedy nafotí fotky a začnou spolu chodit. Po čase se Daniela k Honzovi nastěhuje. Honza je psychicky nemocný a bere prášky. Po půlroce, co spolu žijí, Honza prášky vysadí. Když na tom nejsou finančně dobře, chce dokonce vyskočit z okna. Daniela ho uklidní a zavolá kamarádce Katce. Když se vrátí do kuchyně, Honza tam není. Dveře byly otevřené, a tak ho běžela hledat do města. Cestou potká tátu, který jí jde pomoci Honzu hledat. Najdou ho až v parku předávkovaného prášky, bohužel už mrtvého...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Bajunka, 19.05.2009

­­­­

Diskuse k výpisku
Zuzana Francková - Hra na lásku

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­