ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Svěrák Zdeněk (*28.03.1936)

­­­­

Kolja

Knižní přepis filmové povídky vypráví o stárnoucím muži, kterému po fiktivním manželství zůstal v péči malý ruský chlapec.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Primus v Praze roku 1996. Počet stran: 135. ISBN: 80-85625-63-6.

STRUČNÝ DĚJ:

Příběh je o stárnoucím hudebníkovi, jenž dříve hrál v Pražské filharmonii, ale odtamtud ho vyhodili a on byl poté nucen hrát na pohřbech v krematoriu.
Chce si uspořit na starého trabanta. Jeden známý, kterému dluží peníze, mu poradí, jak si na vysněné auto lehce vydělat a zároveň mu ještě splatit dluh. Ze začátku s jeho návrhem udělat fingovanou svatbu s jednou Ruskou nesouhlasí, ale nakonec na něj přistoupí. Získá tak minimálně 40 tisíc korun...
První problém nastane, když jeho nezávazná manželka ruské národnosti emigruje z Čech do Německa, a protože měla syna, musí se o něj postarat on, neboť klukova babička, která ho měla mít na starosti, dostala záchvat a chvíli nato zemřela. A tak mu na krku zůstal malý chlapec jménem Nikolaj, jemuž se říkalo Kolja.
Nejdříve se ho chtěl zbavit, ale potom si přirostli k srdci jako otec se synem. Nakonec si pro něj jeho matka přijede a odletí i s Koljou zpět do Ruska.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Dominika Veselá, 12.06.2012

Brigda    
­­­­

Diskuse k výpisku
Zdeněk Svěrák - Kolja

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­