ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Styron William (*11.06.1925 - †01.11.2006)

­­­­

Sophiina volba (11)

Námětem složitě komponovaného psychologického románu je výpověď mladé ženy, Polky, jejíž nitro hluboce poznamenaly zážitky z koncentračního tábora. Neschopnost zařadit se mezi normální lidi ji žene na okraj společnosti, do problematického citového i erotického vztahu.

Na začátku se seznamujeme se začínajícím jižanským spisovatelem Stingem, který se právě přistěhoval do Růžového paláce, kde bydlí Sophie s Nathanem.
Nathan je vznětlivé povahy, cholerik, což u něj způsobují také drogy, jež užívá. Sophii občas i zbije.
Sophie je žena, která v životě stála asi před nejhorším rozhodnutím, jaký pro ženu může být - měla se rozhodnout, které z jejích dvou dětí půjde do plynové komory v koncentračním táboře a které bude "žít".
Sophie byla zamilovaná do Nathana, ale ten jí dost často ubližoval. Stingo byl však zamilovaný do Sophie, společně dokonce před Nathanem i jednou utekli na jih, ale Sophii to táhlo k Nathanovi zpátky, a proto se k němu vrátila.
Celý příběh končí tak, že se Sophie s Nathanem zabili.

VLASTNÍ NÁZOR:

Tato kniha je poměrně rozsáhlá, ale zato velice čtivá. Určitě ji doporučuji všem. Když se nad tím zamyslím, je smutné, co se dělo u nás v době druhé světové války.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Blanka, 19.09.2009

   
­­­­

Diskuse k výpisku
William Styron - Sophiina volba (11)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­