ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Perry Steve (*31.08.1947)

   
­­­­

Titán A.E.

- spoluautorství Dal Perry

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Napsali Steve a Dal Perryovi, přeložila Marie Frydrychová, vydalo nakladatelství BB art v roce 2000.

HLAVNÍ POSTAVY:

Cale Tucker, Akima, Joseph Korso, Susquehana, Stith, Preed, Gune

VEDLEJŠÍ POSTAVY:

Tek, Sam Tucker, Po a Firrikaš, Alex, dron Qutarch, Hešach (Zil-tři), Guadda (Gvort)

LODĚ:

Valkýra, Fénix, Alahenena

RASY:

Dredžové, Lidé, Gvorti

PLANETY:

Tau - 14, Sešarrim, Andali Nebula, Nový Bangkok

NOVÝ JAZYK DREDŽŮ:

Př.: Inastallah eair vey = Existuji abych mohl sloužit; Fargh = nadávka

DĚJ:

Roku 3028 na planetu Zemi zaútočili Dredžové. Jejich královna se tak rozhodla kvůli zprávě o tom, že Sam Tucker vynalezl Nástroj, který do té doby ovládali jen Dredžové.
Po zničení planety se lidé rozutekli po všech koutech vesmíru. Dvacetiletý Cale Tucker si pamatuje na zničení planety i na svého otce, který opustil syna i Zemi v kosmické lidi Titán, kterou sám sestrojil.
Roku 3043 pracuje Cale na planetě Tau - 14. Titán je už jen legendou. Jednoho dne, zrovna když má malou potyčku s Poem a Firrikašem, se objeví dávný přítel jeho otce Joseph Korso. Utečou Dredžům, kteří po Calovi také pátrají, a aktivují mapu na Calově dlani. S celou posádkou Valkýry se vydají na cestu za bájným Titánem.
Dostávají se na planetu Sešarrim. Napadnou je však Dredžové, Akima s Calem jsou zajati a odvezeni na mateřsko loď. Odtamtud je Akima vyhozena do vesmíru (později zachráněna a pokračuje v misi) a Cale je odveden ke Královně. Mapa z jeho dlaně je zkopírována a Cale je znovu uvězněn. Díky pochopení energie se nakonec dostává z cely i z mateřské lodi Dredžů. Znovu se spojí s Valkýrou a Akimou. Během cesty dál se Akima a Cale začínají více sbližovat. Při zastávce v Novém Bangkoku se objevuje zrada Korza a Preeda, kteří odlétají, zatímco Cale a Akima zůstávají na planetě. Díky místním obyvatelům (většinou lidem), získávají "novou" loď Fénixe. Pokračují tedy dál až nakonec dorazí k Titánu. Nejsou ale sami. Objevuje se i Preed a Korso. Po několikaminutové bitvě je Preed zabit a Korso se dá na stranu Cala. Přilétají další hledači - mateřská loď Dredžů. Cale převede energii z jejich lodi do Titána. Dredžové jsou zničeni a Titán ze získané energie vytvořil nový svět - Cale ho pojmenoval Bob.
Bob se stal novým domovem pro lidskou rasu, čímž se stali významnějšími a uznávanějšími než tuláci bez kořenů, kterými byli díky Dredžům.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Petula, 07.04.2006

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Steve Perry - Titán A.E.

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­