ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Meyerová Stephenie (*1973)

­­­­

Rozbřesk (2)

  • díl v sérii: 4

Čtvrtá a závěrečná část romanticko-hororové upíří ságy o neobvyklém milostném vztahu lidské dívky a upíra.
Vztah Belly a Edwarda i nadále provází nepochopení, strach i dívčino přátelství s vlkodlakem Jacobem. Bellina láska k Edwardovi však zvítězí, následuje krásná a romantická svatba i narození dítěte. To má pro Bellu význam osudový, neboť se definitivně stává členkou společenství upírů. Tím její strasti ani zdaleka nekončí, svou malou dceru musí totiž ochránit před nebezpečnou smečkou Volturiových. A rozhodujícím aktérem boje bude právě vlkodlak Jacob.

Bella a Edward jsou spolu zasnoubení. Zanedlouho mají pohádkovou svatbu, kde se objeví i Jacob. Po svatbě letí na líbánky na ostrov Esme, který je vlastně jejich svatebním darem. Pro Bellu však tento výlet znamená mnohem víc, než si Edward myslí. Dostane to, po čem tak dlouho toužila a Edward vždy odmítal. Poprvé se spolu milují a ačkoliv je to nemožné, Bella otěhotní.

Ihned letí domů do Forks a Bellu uloží do postele s přístroji. To, co v Belle roste, je neuvěřitelně silné. Bellu to ničí a bere sílu. Svému okolí Cullenovi tvrdí, že se Bella nakazila nějakou jihoamerickou nemocí a nikdo ji nemůže navštívit. Jediný, kdo tomu nevěří, je Jacob, jenž si myslí, že je Bella už proměněná v upíra a rozhodne se ji navštívit. Právě onen plod vyvolá velké hádky mezi vlkodlaky, kteří jsou přesvědčeni, že jej musí zabít. Jacob se od smečky oddělí spolu s dalšími dvěma vlkodlaky, aby mohli Bellu chránit. Cullenovi jsou jim proto velmi vděční. Stav Belly se neustále zhoršuje. Poloupír jí láme žebra a způsobuje mnohá zranění. Brzy Cullenovi najdou způsob jak Belle pomoci. Bella začne pít lidskou krev a její stav se zlepšuje. Stále se však nechce dítěte vzdát a začíná ho milovat. Naneštěstí Cullenovi odjedou na lov a Bella začne rodit. Edwardovi a Jacobovi se podaří dítě dostat z Belly ven, ale Bella při porodu umírá. Jediný způsob, jak Bellu zachránit, je proměnit ji rychle v upíra. Její dítě, holčičku, pojmenují Renesmee.

Zanedlouho se Bella probouzí do nového dne, ne však jako člověk, ale již jako upír. Všichni se diví, že nemá žízeň, ale přesto jde s Edwardem na lov.
Renesmee roste neuvěřitelnou rychlostí a dozví se o ní i klan Volturiových, kteří proto přicházejí do Forks Renesmee zničit. Cullenovi požádají o pomoc jiné klany upírů. Bella s jejich pomocí zjistí, že umí vytvořit štít, který chrání před psychickou bolestí. Nakonec se s Volturiovými dohodnou, a to jen díky Alici, jež přivede jednoho poloupíra a Volturiovi tak zjistí, jak se bude Renesmee vyvíjet a že od ní žádné nebezpečí nehrozí.

Belle, Edwardovi a Renesmee začíná šťastný život "až navěky".

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: MariLee, 18.08.2010

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Stephenie Meyerová - Rozbřesk (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­