ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

­­­­

Zpěv Susannah (Temná věž)


BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Napsal Stephen King, z anglického originálu Song of Susannah, vydaného nakladatelstvím Donald M. Grant, Publisher, Inc., New York, 2004 přeložila Linda Bartošková, vydalo nakladatelství Pavel Dobrovský - BETA v Praze roku 2005, vydání první, 375 stran.

HLAVNÍ POSTAVY:

Roland Deschain, Eddie Dean, Jake Chambers, Donald Frank Callahan, Susannah Deanová, Mia ("dcera nikoho, matka jednoho"), brumlák Ochu

VEDLEJŠÍ POSTAVY:

John Cullum (pomůže Rolandovi a Eddiemu), Jack Andoliny (Balazarův muž, jde po Calvinovi), Calvin Věž, Stephen King, Earl Harrigan (kazatel z NYC)

MÍSTO A DOBA DĚJE:

Děj začíná ve Středosvětě a přesouvá se do New Yorku (rok 1999) a do East Stonehamu (9.7.1977)

DĚJ:

Zbytek ka-tet s otcem Callahanem se vydá na záchranu Susannah. Ka si však dělá co chce, a tak se Roland a Eddie, kteří se měli vydat za Susannah do New Yorku v roce 1999, ocitnou uprostřed přestřelky v městě East Stoneham (9.7.1977) (bydlí zde Věž, za kterým se měli vydat Jake, Callahan a Ochu), kde na ně číhá Jack Andoliny se svými lidmi (dala jim zprávu Mia přes Karmínového krále). Pomůže jim náhodný zákazník obchodu, kam se schovali, John Cullum. Dostanou se z obchodu do lesa a k jezeru, odkud je John převeze k němu domů. Roland a Eddie zjistí, že nedaleko žije autor "Prokletí Salemu" Stephen King. Roland a Eddie se nejprve vypraví za Calem Věží, aby podepsali smlouvu, ve které od něj za dolar koupí místo v New Yorku, kde roste Růže. Po dlouhých peripetiích se jim to podaří Cala přemluvit, aby podepsal. Eddie i Roland si však začínají uvědomovat, že jsou pouze vymyšlenými postavami z knihy, koho jiného než, Stephena Kinga. Zajedou se tedy k němu na návštěvu. Zjistí, že Steve nemá dokončený ani první díl Temné věže, natož aby věděl, jak to vše skončí, protože mu cosi (Karmínový král?) brání v pokračování příběhu. Roland ho zhypnotizuje a nařídí, aby v Temné věži pokračoval.
Susannah-Mia se ocitla v New Yorku roku 1999 a pomocí vyřezávané Želvy se dostala do hotelu, kde do trezoru schovala Oriziiny talíře a Černou třináctku. Poté se vydala k hospodě U Jižanského prasátka, kde se nakonec setká s upíry a porodí Mordreda. Mezitím se však Susannah nechce vzdát a stále Miu přesvědčuje, aby do Jižanského prasátka nešla. Mia přenese její mysl na hrad Diskordie do Konečné země, k sídlu Karmínového krále, kde spolu dlouho rozmlouvají (otec Mordreda je Roland - přes sukuba v Pistolníkovi se jeho semeno dostalo do sukuba, s kterým se Susannah potkala, když táhli do Středosvěta Jakea). Mia je původem něco jako sukubus, ale vždy chtěla mít dítě, což jí umožnil Walter.
Jake a otec Callahan se dostávají do New Yorku těsně před tím, než Susannah-Mia vejde k Jižanskému prasátku. Nejdříve se však vydají do hotelu, kde je v sejfu ukryta Černá třináctka a Oriziiny talíře. Černou třináctku ukryjí do WTC do dlouhodobé schránky a vydají se k hospodě. Na chodníku před ním naleznou vyřezávanou Želvu, Jake dá Callahanovi ruger a sám si nechá Oriziiny talíře a po boku s Ochem vstoupí do Jižanského prasátka.

DOSLOV:

Spisovatelův (Kingův) deník o tom, co se dělo s knihami o Temné věži po Rolandově návštěvě (končí výstřižkem z novin o Kingově smrti - přejelo ho auto).

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Petula, 05.04.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Stephen King - Zpěv Susannah (Temná věž)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­