ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

­­­­

Řbitov zviřátek

Louis Creed se svou ženou Rachel a dětmi Eileen a Gagem se přistěhovali do městečka Ludlow. Louis je lékař a působí na zdejší univerzitě. Seznámí se se sousedem od naproti Judem Crandallem, který ho varuje, aby byli opatrní na silnici před jejich domem, protože po ní často jezdí kamióny společnosti Orinco. V den díkuvzdání Rachel odjela s dětmi ke svým rodičům. Na silnici kamión srazí Eileena kocoura Churche. Jud vezme Louise na tajemné místo, kde Louis zakope kocoura a postaví mu mohylu. Domů se vrátí unavený.
Když se druhý den probudí, kocour přijde do domu, jako by se nic nestalo. Jen je trochu neohrabaný a velmi smradlavý ztuchlinou.
Jakmile se žena s dětmi vrátí domů, nic nepozná. Jednoho dne však pod projíždějící kamión vběhne tříletý Gag. Po pohřbu požádá Louis Rachel, aby spolu s Eileen odjela se svými rodiči na čas do Chicaga, že to tak pro ně bude lepší. Rachel tušila, že jí Louis cosi tají, ale nevěděla co, a tedy odjela.
Druhý den po pohřbu Louis unesl Gaga z hrobu a pohřbil ho na magickém pohřebišti za Řbitovem zviřátek. Domů se vrátí celý strhaný. Zatímco se toto v šechno odehrává v Ludlow, Eileen má v letadle prorocké sny, a tak se Rachel snaží dostat zpět k Louisovi. Zatelefonuje Judovi, který jí slíbí vysvětlení, hlavně když pojede nejdříve k němu. Louis po namáhavé práci tvrdě spí a nevzbudí se, když se Gag vrátí domů a sebere mu jeho skalpel. Dostane se do Judova domu a starce zabije. V tu dobu k Judovu domku přijíždí autem Rachel.
Vběhne dovnitř a najde Juda Crandalla ubodaného. "Mami," ozve se zaní. Otočí se a Gag se na ni vyřítí s napřaženou rukou, ve které drží skalpel a ubodá ji. Louis se už vzbudil. Vidí cizí auto u Judova domu. Má nepříjemný pocit, když spatří na koberci malé stopy od bláta a zjistí, že mu chybí skalpel.
Jde do Judova domu s injekcemi se smrtícím sérem. Zde se s Gagem pere a sérum mu vpíchne. Gag podruhé umírá. Louis podpálí barák a Rachel zakope za Řbitovem zviřátek. To místo ho stále víc a víc přitahuje. Policie nic nezjistí a myslí se, že jen došlo k požáru neopatrností starého muže, který následkem uhořel.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Lisetta, 31.10.2004

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Stephen King - Řbitov zviřátek

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­