ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

­­­­

Pistolník (Temná věž) (2)

První díl pojednává o tom, jak Roland - poslední pistolník světa, jenž se "hnul" - nakonec dohoní muže v černém, čaroděje, kterého dlouho pronásledoval.
Rolandovým cílem není tento zpola lidský tvor, ale Temná věž. Na dostavníkové stanici na dávno opuštěné cestě v rozlehlé neplodné poušti potká chlapce Jakea, který v našem světě "zemřel" v roce 1977. Mezi Rolandem a naším světem jsou dveře, jedny z nich představuje smrt a právě takovými dveřmi se Jake poprvé dostane do Středosvěta, protože ho kdosi na Čtyřicáté třetí ulici strčil pod projíždějící auto. Muž, který do něj strčil, se jmenoval Jack Mort - jenomže uvnitř Mortovy hlavy se skrýval a Mortovy vražedné ruce v té chvíli vedl Rollandův starý nepřítel Walter.
Než Jake a Roland Waltera doženou, zemře Jake znovu - tentokrát kvůli pistolníkovi, který je postaven před bolestnou volbu mezi svým symbolickým synem a Temnou věží, a on si vybere Věž. Jakeova poslední slova předtím, než se zřítí do propasti, znějí: "Tak jdi - jsou jiné světy než tento."
Poslední střetnutí mezi Rolandem a Walterem se odehraje na prašné golgotě plné kostí. Muž v černém vykládá Rolandovi budoucnost z tarotových karet. Roland má věnovat pozornost třem zvláštním kartám - Vězni, Paní stínů a Smrti ("Nikoli pro tebe, pistolníku.")

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Bufinka, 07.02.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Stephen King - Pistolník (Temná věž) (2)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­