ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

­­­­

Nadaný žák

Čtrnáctiletý Todd Bowden je velmi nadaný žák, který se chce stát detektivem. Jednoho dne zajde za jistým panem Denverem. Řekne mu, že zjistil, že ve skutečnosti je Dussander, který byl nacistický voják pracující v koncentračním táboře v Patinu. Todd chce, aby mu vyprávěl vše o tom, co zažil v Patinu, výměnou za to, že neprozradí jeho minulost.
Jelikož většinu času tráví u Dussandera, tak se mu výrazně zhoršily známky, a tak falšuje čtvrtletní vysvědčení. V dubnu ale dostane dopis pro rodiče, ve kterém je výchovný poradce zve na setkání kvůli Toddovi. Pan Dussander zajde do školy jako jeho dědeček. Poté Todda nutí do učení.
Todd se vrátí do svého normálu a návštěvy u Dussandera omezí. Dva dny před odjezdem na dovolenou Todd ubodá nuzáka na nádraží. Zatímco je Todd na dovolené, tak Dussander zabíjí zvířata a nuzáky.
Roky ubíhaly a Todd odmaturoval a Dussandera navštěvoval zřídka. Jednoho dne, kdy Dussander zakopával nuzáka, ho postihl infarkt. Zavolal Toddovi domů, který přijel a dodělal práci za něj. Jakmile vyčistil kuchyň od krve, zavolal sanitku.
Dussander se v nemocnici předávkoval prášky po setkání s Izraelcem, který znal jeho pravou identitu. Probíhá vyšetřování, při kterém se najdou zakopané mrtvoly ve sklepě. Vyšetřovatelé se dokonce vyptávají Todda na jisté věci. Odpovídá jim na jejich otázky, ale řekne věci, o kterých by neměl vědět. Vyšetřovatelé odejdou a Todd jde čistit do garáže pušku, když vtom přijde jeho bývalý školní vyšetřovatel, který přišel na falšování vysvědčení. Todd ho zastřelí a vydá se střílet na dálnici. O pět hodin později, když už se skoro setmělo, jej umlčeli...

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 05.01.2008

Brigda    
­­­­

Diskuse k výpisku
Stephen King - Nadaný žák

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­