ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

­­­­

Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Překlad: Linda Bartošková
Nakladatelství: BETA - Dobrovský a Ševčík
Rok vydání: 2000

DĚJ:

Patricia McFarlandová, které všichni říkali Trish, musela jezdit každý týden se svojí rozvedenou matkou a bratrem Péťou na výlet. Nebavilo ji to, protože Petr se vždycky začal s matkou hádat a výlet pak také nestál za nic.
Jednou byli na výletě v parku a procházeli přes Appalačskou stezku, matka se zase hádala s bratrem. Trishe se chtělo na záchod a prosila, aby zastavili a počkali na ni. Oni ji ale neslyšeli a šli dál. Tak si řekla, že si pospíší a pak je doběhne. Ale nejprve musela najít místo, odkud na ni nikdo z chodníku neuvidí. Tak si celkem hodně zašla. Pak, jak se vracela, zjišťovala, že nemůže najít cestu. Dlouho si to nechtěla připustit, ale nakonec si přiznala, že zabloudila. S sebou měla batůžek se svačinou, malé rádio a na sobě dres od Red Soxů, svého oblíbeného baseballového týmu a na hlavě kšiltovku s podpisem Toma Gorgona, nejlepšího hráče Red Soxů. Během těch devíti dnů ji rádio, kde poslouchala každý večer jak hrají, a také její fantazie (vysnila si, že není sama, ale že ji Tom pořád doprovází a hlídá), držely nad vodou. Několikrát se zranila, pak jí také začalo chybět jídlo, a tak se živila různými kořínky a bobulemi. Naneštěstí ji celou dobu sledoval medvěd. Potkala se s ním právě ten poslední den, kdy ji překvapil na jedné luční cestě. Naštěstí se blízko vyskytoval pytlák Travis Herrick, který medvěda postřelil a ten poté naštěstí utekl. Pak Trishu odvezl do nemocnice, kde zjistili, že má pořádné šrámy a oboustranný zápal plic. Ale ona cítila, že svůj zápas vyhrála, stejně jako Red Sox.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: veronique, 19.05.2005

    Brigda
­­­­

Diskuse k výpisku
Stephen King - Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­