ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

King Stephen (*21.09.1947)

­­­­

Cujo

Donna Trentonová je matka pětiletého Tada a manželka podnikajícího Vica. Poté co se její manžel dozvěděl o jejích milostných pletkách, se její život dostává ze zajetých kolejí. Zdrcený manžel odjíždí na nutnou obchodní cestu. Vše vypadá, že se všechno zase urovná, protože Donna všeho lituje a dávno skončila svou známost s milencem. Když je manžel pryč, tak se spolu se synem vydává ke Camberům, kde si chce nechat zpravit auto. Avšak netuší, že v domě je již jenom bernardýn Cujo, který je nakažený vzteklinou. Brett Camber spolu s matkou jeli k příbuzným do jiného města. Jeho otce už Cujo zabil. Několik dnů je Donna spolu s Tadem nucena zůstat v autě. Pes na ně podnikal útoky a Donnu pokousal. Teploty za bílého dne byly neuvěřitelně vysoké, takže se auto pro ně stalo skleníkem, kde neměli vodu ani jídlo. Nakonec se Donna odvážila vyběhnout ven k basbelové pálce a začla bojovat proti vzteklému devadesáti librovému zvířeti. Když konečně policie spolu s Vicem zjistili, kde se může Donna s Tadem nacházet, vydali se na místo. Donnu našli u mrtvoly psa jak do něj buší pálkou a Tada našli mrtvého v autě. Donna se musela dlouho léčit v nemocnici z šoku a z pokročilé vztekliny.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: dajuskaaa, 21.12.2004

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Stephen King - Cujo

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­